Raport

Epidemia koronawirusa

Kosiniak-Kamysz: Nie podpisałbym takiej ustawy zgłoszonej przez PO

Jest wiele kwestii, które dzisiaj trzeba podjąć, bo niestety starzejące się społeczeństwo wymaga zmian o charakterze strukturalnym – powiedział w programie „Gość Wiadomości” lider Polskiego Stronnictwa Ludowego i kandydat na prezydenta Władysław Kosiniak-Kamysz. Zapewnił, że jeśli obejmie najwyższy urząd w państwie, nie podpisze ustawy podnoszącej wiek emerytalny.

Kidawa-Błońska o wyższym wieku emerytalnym: Trzeba będzie do tego wrócić [WIDEO]

W marcu 2017 r. Małgorzata Kidawa-Błońska stwierdziła, że w przyszłości trzeba będzie wrócić do wyższego wieku emerytalnego. Czy to zapowiedź...

zobacz więcej

– Polska jest społeczeństwem starzejącym się. Siwieje Polska, siwieje Europa. Dziś na jednego emeryta przypadają cztery osoby w aktywności zawodowej – powiedział Kosiniak-Kamysz.

Jak tłumaczył, podwyższenie wieku emerytalnego przez poprzedni rząd było wynikiem szukania rozwiązań zmniejszających obciążenia, które spoczywają na młodych ludziach w wieku produkcyjnym. Dodał, że zaakceptował, iż społeczeństwo zakwestionowało tamtą propozycję.

– Nie ma do tego powrotu. Wygrała inna opcja, która dziś powinna także zaproponować, w jaki inny sposób należy zmienić ustawy o ubezpieczeniu społecznym, zabezpieczeniu społecznym, w ogóle cały system, żeby zadbać o te osoby – powiedział polityk.

Na pytanie, czy żałuje wprowadzenia poprzedniej reformy emerytalnej, odpowiedział, że było to dla niego doświadczenie, z którego wyciągnął wnioski. Podkreślił, że doświadczenia budują i pozwalają podjąć później odpowiednie decyzje.

Lider PSL zapewnił także, że jeśli zostanie prezydentem, nie podpisze ustawy podnoszącej wiek emerytalny.

źródło:
Zobacz więcej