RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Żaryn: Ten materiał nie jest kompromitacją agenta Tomka; dobrze wykonał swoją robotę

– Ten materiał nie jest kompromitacją agenta Tomka, on w tej sprawie zrobił swoją robotę dobrze. Kompromitacją są zeznania złożone przez niego pod koniec 2019 r., a także jego ostatnie występy medialne. Te wersje wydarzeń, które nagle, po kilkunastu latach się pojawiają, są sprzeczne z ustaleniami CBA, ze stanem faktycznym, a także z zeznaniami składanymi przez niego wcześniej w tym śledztwie i przed sądem – ocenił rzecznik ministra koordynatora służb specjalnych Stanisław Żaryn.

Centralne Biuro Antykorupcyjne opublikowało raport dotyczący śledztwa w sprawie willi Jolanty i Aleksandra Kwaśniewskich w Kazimierzu Dolnym. Zdaniem Stanisława Żaryna CBA udało się wykazać, że właściwym właścicielem willi w Kazimierzu Dolnym byli Jolanta i Aleksander Kwaśniewscy.

W działaniach operacyjnych służb sledczych, przed kilkunastu laty, brał udział Tomasz Kaczmarek, znany wówczas jako agent Tomek, który w 2020 r. w programie TVN twierdził, że jego wcześniejsze zeznania były efektem nacisków ze strony byłych przełożonych: Mariusza Kamińskiego i Macieja Wąsika.

źródło:
Zobacz więcej