Raport

Epidemia koronawirusa

Matka spotkała się ze zmarłą córką. W wirtualnej rzeczywistości [WIDEO]

W założonych na twarz goglach i z kontrolerami w rękawicach mogła objąć dziecko, które opłakała trzy lata temu. Mówi, że to raj.

Wirtualny komiks o 100 latach niepodległej Polski. Dzięki VR będzie można wejść do środka

Stuletnią historię polskiego komiksu w kontekście najważniejszych wydarzeń historycznych i przemian niepodległej Polski opowie w nowoczesnej formie...

zobacz więcej

W 2016 r. siedmioletnia córka Jang Ji-sung, Nayeon, zmarła na nieuleczalną chorobę. Teraz matka ponownie spotkała się z córką – przy użyciu sprzętu VR (techniki pozwalającej stworzyć iluzję wirtualnej rzeczywistości). Zapis tego spotkania udostępniła w serwisie YouTube Munhwa Broadcasting Corporation – południowokoreańska sieć radiowa i telewizyjna.

Na filmie Jang stoi w goglach i rozmawia z córką, obie trzymają się za ręce. Do tego matka urządza przyjęcie urodzinowe. „Może to prawdziwy raj”, wyznała w telewizji. „Spotkałam Nayeon, która przywitała mnie uśmiechem, przez bardzo krótki, ale za to bardzo szczęśliwy czas”.

By zaaranżować takie spotkanie, wykorzystano technologię przechwytywania ruchu (motion capture) i przenoszenia go do filmu 3D. W zmarłą córkę najpierw wcieliło się więc inne dziecko. Można powiedzieć, że „zagrało” Nayeon i na podstawie jej reakcji została wymodelowana docelowa postać.

Ten wzbudzający kontrowersje eksperyment przypomina piąty odcinek popularnego serialu „Czarne lustro”. Bohater w nim ginie, a jego partnerka pobiera aplikację, która wykorzystując dane z poczty, czatów zmarłego i jego stron w mediach społecznościowych, „ożywia” ukochanego.źródło:

Zobacz więcej