RAPORT

Pogarda

Razem przeprasza producenta Cisowianki. To skutek przegranego procesu

W 2017 r. partia Adriana Zandberga wzywała do bojkotu oferowanych przez spółkę produktów, sugerując, że narusza ona prawa kobiet (fot. PAP/Artur Reszko)
W 2017 r. partia Adriana Zandberga wzywała do bojkotu oferowanych przez spółkę produktów, sugerując, że narusza ona prawa kobiet (fot. PAP/Artur Reszko)

Najnowsze

Popularne

„Partia Razem przeprasza spółkę Nałęczów Zdrój sp. z o. o., producenta wody mineralnej Cisowianka, za to, że naruszyła Jej dobra osobiste” – czytamy na profilu Razem na Facebooku. W 2017 r. partia Adriana Zandberga wezwała do bojkotu oferowanych przez spółkę produktów. Sugerowała ona, że wspierając organizację pro-life producent popularnej wody narusza prawa kobiet. Oświadczenie zostało opublikowane w wyniku przegranego procesu sądowego.

Czarzasty i Zandberg w sztabie Biedronia. Wiele ról zostało rozdanych

Politycy Wiosny, SLD i Lewicy Razem będą tworzyć sztab kandydata Lewicy na prezydenta Roberta Biedronia. Szef SLD Włodzimierz Czarzasty i lider...

zobacz więcej

Razem przeprosiła spółkę Nałęczów Zdrój sp. z o. o. za naruszenie dóbr osobistych, „bez jakiegokolwiek uzasadnienia” wzywając do bojkotu jej produktów. Jak czytamy w oświadczeniu, partia „bezpodstawnie sugerowała, że spółka Nałęczów Zdrój sp. z o. o. naruszała lub sprzeciwiała się prawom kobiet”.

Partia wyraziła ubolewanie, że „nie dochowała należytej staranności i nie podjęła próby ustalenia, czy Nałęczów Zdrój sp. z o. o. podejmowała jakiekolwiek działania kierując się względami ideologicznymi i tym samym czy istniała podstawa do bojkotu jej produktów”.

Jak dodano, oświadczenie zostało opublikowane w wyniku przegranego procesu sądowego.

Rzecznik Razem w Opolu wyniósł torbę z biura TVP. Jak twierdzi, „przez roztargnienie”

„To jest Michał Pytlik. Opolski działacz partii Razem.Michał wszedł do TVP 3 Opole z parasolką a postanowił wyjść z torbą fotoreportera i jej...

zobacz więcej

W czerwcu 2017 r. partia Razem udostępniła na Facebooku wpis, który dotyczył sprawozdania finansowego „Fundacji Pro - prawo do życia” za rok 2014. Autorzy wpisu napisali, że „przeciwnicy praw kobiet otrzymali w wspomnianym roku darowiznę na kwotę 60 tys. złotych od Fundacji Rodziny Witaszków”. We wpisie zwrócono uwagę, że prezesem fundacji jest wiceprezes zarządu spółki akcyjnej Nałęczów Zdrój – producenta wody mineralnej Cisowianka. Wpis został tego samego dnia udostępniony przez partię Razem.

„Na stronie Szantaż z dala od szpitala znajdziecie garść informacji na temat finansowania antyaborcyjnych organizacji. Jednym z hojniejszych darczyńców okazał się wiceprezes zarządu spółki Nałęczów Zdrój, producenta Cisowianki. Warto poinformować znajomych oraz pamiętać, gdy następnym razem będziecie kupować wodę!” – napisano na profilu partii.

Na profilu wody Cisowianka na Facebooku pojawiło się oświadczenie, w którym można przeczytać, że właściciel marki Cisowianka jest firmą „neutralną światopoglądowo nie angażującą się po żadnej ze stron sporów światopoglądowo-politycznych”. „Dodatkowo firma nigdy nie ingerowała i nie będzie ingerować w prywatne poglądy zarówno członków Zarządu, jak i swoich pracowników, szanując prawo każdego człowieka do własnych przekonań. Uprzejmie prosimy o uszanowanie tego stanowiska” – napisano.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej