RAPORT

DEBATA W PARLAMENCIE EUROPEJSKIM PO WYROKU TK

Prowokatorzy z Pucka w przyczepie z Warszawy. Zdradził ich numer rejestracyjny

Prowokatorzy, którzy zakłócili patriotyczną uroczystość w Pucku z udziałem prezydenta Polski, na miejsce przybyli przyczepą, którą KOD używał do demonstracji w stolicy. Internauci zauważyli, że tablice rejestracyjne są takie same. Sprawdziliśmy to w innym źródle i rzeczywiście - to ten sam wóz, który miesiącami stał przy warszawskich Łazienkach.

"To dopiero początek". Rzecznik PO zapowiada dalsze zakłócanie wystąpień prezydenta RP

„Rzeczywiście entuzjazmu mieszkańców nie widać. A to dopiero początek...” – napisał na Twitterze rzecznik Platformy Obywatelskiej Jan Grabiec....

zobacz więcej

W poniedziałek na Pomorzu prezydent Andrzej Duda uczestniczył w uroczystościach z okazji 100. rocznicy zaślubin Polski z morzem. W Pucku i Wejherowie grupa manifestujących próbowała zakłócić spotkanie z prezydentem.

Demonstrujący gwizdali i wykrzykiwali hasła: „ty ch***, „marionetka”, „będziesz siedział”, „cała Polska z was się śmieje komuniści i złodzieje”.

Jeden z internautów zauważył, że część z prowokatorów do Pucka przybyła przyczepą, na której wypisano obraźliwe wobec głowy państwa hasła. Okazało się, że numery rejestracyjne przyczepy są dokładnie takie same jak przyczepy, którą w Warszawie posługują się działacze KOD.

To m.in. ta przyczepa stała przed kancelarią premiera przy al. Ujazdowskich w Warszawie.

Po zakończonym przemówieniu manifestanci przywitali się z kandydatką PO na najwyższy urząd w państwie Małgorzatą Kidawą-Błońską. Na udostępnionym w internecie nagraniu widać, jak grupa dopytuje ją, czy na pewno było ich słychać, a ta im gratuluje.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej