RAPORT

Pogarda

Policja i KAS zlikwidowały nielegalny salon gier 

Wkrótce zostanie wszczęte postępowanie (fot. Policja)
Wkrótce zostanie wszczęte postępowanie (fot. Policja)

Policjanci i funkcjonariusze KAS zlikwidowali w Sulechowie (Lubuskie) nielegalny salon gier hazardowych. Jego właścicielom grozi teraz kara pozbawienia wolności, a także grzywna w wysokości nawet 400 tys. zł – poinformowała we wtorek Małgorzata Stanisławska z Komendy Miejskiej Policji w Zielonej Górze.

CBŚP i KAS rozbiły gang zajmujący się nielegalnym hazardem

Funkcjonariusze CBŚP i KAS zatrzymali 12 osób, z gangu organizującego nielegalny hazard na terenie woj. świętokrzyskiego i podkarpackiego....

zobacz więcej

Funkcjonariusze zajęli cztery automaty, które – jak się okazało – nie posiadały stosownych badań potwierdzających spełnienie wymogów stawianych urządzeniom hazardowym, a sam lokal nie miał odpowiedniej koncesji.

Automaty zostały zabezpieczone i przewiezione do magazynu Lubuskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Gorzowie Wlkp.

– Wkrótce zostanie wszczęte postępowanie karne skarbowe w stosunku do urządzającego nielegalne gry oraz właściciela lokalu – zapowiedziała Stanisławska.

Informację o działalności nielegalnego salonu uzyskał dzielnicowy z Sulechowa. Gdy policjanci w zeszłym tygodniu chcieli wejść do lokalu, znajdujące się w nim osoby zamknęły drzwi na klucz. Funkcjonariusze musieli otworzyć używając siły.

Stanisławska dodała, że było to kolejne miejsce uprawiania nielegalnego hazardu zlikwidowane w Sulechowie.

Zgodnie z prawem organizatorom nielegalnych gier hazardowych grożą grzywny lub kary pozbawienia wolności do lat trzech, bądź obie te kary łącznie. Konsekwencje finansowe to nawet 100 tys. zł grzywny za każdy nielegalny automat.

(fot. Policja)
(fot. Policja)

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej