RAPORT

Wojna na Ukrainie

Uroczysta premiera filmu „Zenek”. Martyniuk: To bardzo fajne uczucie

To będzie hit! W poniedziałek swoją premierę miał film „Zenek”, opowiadający historię największej gwiazdy disco polo Zenona Martyniuka. Obraz wejdzie na ekrany kin 14 lutego, w walentynki.

Zwiastun filmu „Zenek”. Premiera 14 lutego

W sieci ukazał się właśnie pierwszy zwiastun filmu „Zenek”. To opowieść o życiu i karierze największej gwiazdy disco polo, Zenka Martyniuka. Będzie...

zobacz więcej

– To bardzo fajne uczucie – przyznał lider zespołu Akcent Zenon Martyniuk w rozmowie z TVP Info.
– Bardzo się cieszę, że pan Jan Hryniak wziął na warsztat moją historię, moją biografię – dodał.

„Zenek” to historia chłopaka z podlaskiej wsi, który realizuje swoje wielkie marzenie: śpiewa i bawi ludzi. Film ukazuje drogę Martyniuka do wielkiego sukcesu, który osiągnął dzięki uporowi, ciężkiej pracy i wielu wyrzeczeniom.

W tytułową rolę wcieliło się dwóch aktorów – Jakub Zając zagrał artystę z początków kariery, jeszcze w latach 80., natomiast Krzysztof Czeczot – dojrzałego, osiągającego spektakularne Martyniuka, sukcesy gwiazdę disco polo. Na ekranie zobaczymy również między innymi Jana Frycza, Piotra Cyrwusa czy Klarę Bielawkę.

Gościnnie w produkcji TVP wystąpiły także gwiazdy muzyki disco lat 80.: Limahl, autor przeboju wszechczasów „Never ending story”, oraz John McInerney, wokalista legendarnej grupy Bad Boys Blue.

Prezes TVP Jacek Kurski zwrócił uwagę na premierze filmu, że dotąd nie powstał rzetelny obraz opisujący zjawisko disco polo. – Wstydzono się, skradano, nic nie mówiono, przemilczano, stygmatyzowano. Telewizja Polska uznała, że nie ma się czego wstydzić. To wielki, wspaniały fenomen muzyczny, doświadczenie dwóch pokoleń Polaków. Muzyka disco polo doczekała się oprawy filmu fabularnego – podkreślił.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej