Raport

Epidemia koronawirusa

Władze Legii odcinają się od „treści transparentów, które pojawiają się podczas meczów”

Legia stara się być wzorem odpowiedzialności społecznej – podkreślono w komunikacie (fot. PAP/Leszek Szymański)

„Fundamentalną wartością sportu jest szacunek. Zawsze jednoznacznie krytycznie oceniamy wszelkie zachowania, które są sprzeczne z tą wartością. Dotyczy to również treści transparentów, które sporadycznie pojawiają się podczas meczów” – oświadczyły władze klubu Legia Warszawa. Komunikat wydano dzień po meczu Legii z ŁKS-em, podczas którego kibice stołecznego klubu wywiesili transparent atakujący potencjalnego inwestora, chcącego zainwestować w klub Polonia Warszawa.

Groźby na trybunach Legii rozbawiły europosła Halickiego

Walcząca o przetrwanie Polonia Warszawa pilnie poszukuje sponsora. Trzecioligowy klub (czwarty poziom rozgrywek piłkarskich) może przejąć francuski...

zobacz więcej

„Stadion to miejsce rywalizacji sportowej, a fundamentalną wartością sportu jest szacunek. To także jedna z najważniejszych wartości, jakie wyznajemy w Legii Warszawa. Chcemy jednocześnie pokreślić, że transparenty wywieszane w czasie meczu przez jakiekolwiek grupy kibiców nie są stanowiskiem Legii, co więcej, zdarzały się przypadki, że były wymierzone we władze Klubu” – napisano w opublikowanym na stronie Legii oświadczeniu.

W tekście nie wyjaśniono wprost, o jaki transparent chodzi, jednak władze wydały komunikat nazajutrz po meczu Legii z ŁKS-em. Podczas tego meczu kibice Legii wywiesili transparent skierowany do Gregoira Nitota, biznesmena, który rozważa przejęcie pakietu kontrolnego innego stołecznego klubu, Polonii Warszawa. Oznaczałoby to ratunek dla przeżywającej trudności Polonii.

„Panie Nitot, nie jest jeszcze zbyt późno żeby się wycofać. Masz jeszcze klientów, przedsiębiorstwo jeszcze funkcjonuje dobrze” – napisali legioniści, którzy traktują Polonię jako wrogą drużynę.

Zdaniem władz Legii „podobne zdarzenia mają regularnie miejsce na innych stadionach w Polsce i w Europie, a Legia jest często wulgarnie obrażana podczas większości meczów wyjazdowych”.

„Nie jest więc to z pewnością zjawisko, które dotyczy jednego klubu, choć Legia chce i stara się być wzorem pod wieloma względami, szczególnie w kwestiach bezpieczeństwa i odpowiedzialności społecznej” – podkreślono w oświadczeniu.

Władze przypomniały, że klub rozwija „wiele inicjatyw, których celem jest angażowanie społeczności legijnej w szeroko pojętą działalność dobroczynną i edukacyjną”. „Stadion Legii dzięki tym i innym działaniom jest przyjazny dla dzieci i całych rodzin” – napisano w komunikacie.

źródło:
Zobacz więcej