Raport

Epidemia koronawirusa

Silny wiatr w całej Polsce. Strażacy interweniowali już prawie 3,2 tys. razy

Pan Marek Piśko poinformował nas o zerwanym dachu w szkole przez wiatr w Nowej Sarzynie (woj. podkarpackie)(fot. Twoje Info)

W związku z silnym wiatrem strażacy od niedzieli w całym kraju interweniowali prawie 3,2 tys. razy. Najczęściej do działań kierowani byli strażacy z woj. podkarpackiego, dolnośląskiego i małopolskiego. Poinformuj nas o tym, co dzieje się w Polsce. Ostrzeż innych przed utrudnieniami. Czekamy na twoje zgłoszenie pod numerem telefonu 601 600 100 lub adresem mailowym twoje@tvp.info.

Wichury w Polsce szybko się nie skończą

– W piątek sytuacja powinna się już uspokoić, natomiast do czwartku 80–90 km/godz., takie porywy będziemy obserwować – poinformował Grzegorz...

zobacz więcej

Pan Marek Piśko poinformował nas o zerwanym przez wiatr dachu w szkole w Nowej Sarzynie (woj. podkarpackie). – Na szczęście nikomu nic się nie stało – powiedział nam Wojciech Długosz, rzecznik prasowy Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej Państwowej Straży Pożarnej w mieście. Strażak dodał, że zgłoszenie otrzymali wczesnym rankiem, jak nie było w szkole dzieci i innych osób.

Do tragicznego zdarzenia doszło w Bukowinie Tatrzańskiej. Porywisty wiatr zerwał dach z wypożyczalni sprzętu narciarskiego. Konstrukcja spadła na cztery osoby. Dwie z nich zmarły, a dwie kolejne są ranne. Ofiary to 15-letnia dziewczyna i jej 52-letnia matka. Policja pod nadzorem prokuratury wyjaśnia okoliczności wypadku. Łącznie w kraju na skutek gwałtownych wichur sześć osób zostało rannych, a dwie zginęły.

W związku z nagłą zmianą pogody w kraju Mariusz Kamiński,  szef MSWiA jest w stałym kontakcie z premierem Mateuszem Morawieckim – poinformowało ministerstwo. Resort na bieżąco przekazuje Prezesowi Rady Ministrów informacje o bieżącej sytuacji w Polsce. Mariusz Kamiński zapewnił, że służby podległe MSWiA są gotowe do podejmowania działań związanych z usuwaniem skutków silnego wiatru. Do dyspozycji są zarówno funkcjonariusze PSP, jaki i druhowie OSP.

 

źródło:
Zobacz więcej