Raport

Epidemia koronawirusa

MŚ w łyżwiarstwie szybkim – dziesięcioro Polaków na torze w Salt Lake City

Wśród mężczyzn ostatnio najlepiej spisuje się Artur Nogal, który zajął czwarte miejsce na 500 m w mistrzostwach Europy w Heerenveen (fot. Joosep Martinson - International Skating Union/International Skating Union via Getty Images)

Dziesięcioro polskich łyżwiarzy szybkich – sześć zawodniczek i czterech zawodników – znalazło się w kadrze na mistrzostwa świata na dystansach. Zawody od czwartku do niedzieli odbędą się na olimpijskim torze w Salt Lake City.

Igrzyska w Pjongczangu jeszcze nie otwarte, ale zawody już trwają

Choć oficjalna uroczystość otwarcia Zimowych Igrzysk Olimpijskich w Pjongczangu odbędzie się dopiero w piątek wieczorem, rywalizacja sportowców już...

zobacz więcej

– Indywidualnie w trzech konkurencjach wystartują Karolina Bosiek i Natalia Czerwonka. W ostatnim Pucharze Świata w Calgary Czerwonka zajęła dziewiąte miejsce na 1500 m i z pewnością lokata w najlepszej dziesiątce w mistrzostwach globu byłaby dobrym rezultatem – powiedział dyrektor sportowy Polskiego Związku Łyżwiarstwa Szybkiego Konrad Niedźwiedzki.

Bosiek będzie rywalizowała na 1000 m, 1500 m i w biegu masowym, z kolei Czerwonka na 1000 m, 1500 m i 3000 m.

– Obie zawodniczki wystąpią także w zawodach drużynowych na dochodzenie, a jedna z nich dołączy też do Kai Ziomek i Andżeliki Wójcik w sprincie drużynowym. W konkurencjach zespołowych będziemy zadowoleni z szóstych pozycji naszych panczenistek. Medal byłby niespodzianką – dodał medalista igrzysk i MŚ.

Wśród mężczyzn ostatnio najlepiej spisuje się Artur Nogal, który zajął czwarte miejsce na 500 m w mistrzostwach Europy w Heerenveen, zaś w Calgary był drugi w słabszej grupie B z rekordem życiowym 34,64.

Trzy medale dla Polaków w parakolarstwie torowym

Trzy medale – po jednym każdego koloru – zdobyli reprezentanci Polski w zakończonych w niedzielę w kanadyjskim Milton mistrzostwach świata w...

zobacz więcej

Oprócz wymienionych Bosiek, Czerwonki, Wójcik, Ziomek i Nogala, w kadrze na MŚ są – indywidualnie – Karolina Gąsecka (bieg masowy), Piotr Michalski (500 m), Marcin Bachanek (1500 m, masowy) i Artur Janicki (masowy). Magdalena Czyszczoń jest m.in. drugą rezerwową na 5000 m, a może wystąpić też w „drużynówce”.

W piątkowo–sobotnich zawodach pucharowych w Kanadzie Biało–Czerwoni poprawili aż 16 „życiówek”. Dziesięcioro Polaków wróciło stamtąd do Salt Lake City, gdzie trenowali już przed PŚ, natomiast do kraju udali się Sebastian Kłosiński, Szymon Palka i Damian Żurek.

W składzie nie ma m.in. Artura Wasia, który już zakończył sezon 2019/2020.

źródło:

Zobacz więcej