RAPORT

Koronawirus: mapy, statystyki, porady

Zerwany dach przygniótł narciarzy na stoku w Bukowinie Tatrzańskiej. Dwie osoby nie żyją

Na Rusińskim Wierchu w Bukowinie Tatrzańskiej zerwany przez silny wiatr dach przygniótł kilka osób. Zmarła 15-letnia dziewczyna i jej 52-letnia matka. Po zdarzeniu do szpitali trafili natomiast: 21-latka w ciężkim stanie, 16-latek z obrażeniami głowy i mężczyzna - najprawdopodobniej ojciec rodziny. Niestety wieczorem w szpitalu zmarła również 21-latka, trzecia ofiara wypadku.

Wstrząsająca relacja świadka tragedii. „Dostały kopułą w plecy. To tak, jakby wjechał tir”

Żona mojego znajomego i jej córka dostały po plecach całą kopułą dachu. To jakby tir wjechał. Reanimowałem ich razem z przyjaciółmi, jestem cały...

zobacz więcej

W szpitalu w Nowym Targu zmarła trzecia ofiara poniedziałkowego wypadku w Bukowinie Tatrzańskiej. To 21-letnia kobieta, którą przygniótł zerwany pod naporem wiatru dach – powiedziała wicedyrektorka szpitala powiatowego w Nowym Targu Aleksandra Chowaniec.

Jak podawała wcześniej wicedyrektorka szpitala powiatowego w Nowym Targu Aleksandra Chowaniec, stan kobiety był bardzo zły. Kobieta miała bardzo rozległe obrażenia wielonarządowe.

– Pacjentka trafiła do nas w stanie bardzo ciężkim, po reanimacji – powiedziała wicedyrektorka szpitala powiatowego w Nowym Targu.

Na miejscu wypadku, mimo reanimacji, zmarły matka 21-latki i jej 15-letnia siostra.

Poszkodowany został również mąż zmarłej kobiety, który po urazie psychicznym również trafił do szpitala. Wszyscy poszkodowani to turyści, którzy przyjechali na zimowy wypoczynek z Warszawy.

Na skutek podmuchu wiatru zerwany został dach z wypożyczalni sprzętu narciarskiego na Rusińskim Wierchu w Bukowinie Tatrzańskiej. Dach spadł wprost na cztery osoby.

Na miejscu pracuje policja i prokuratura.

Jeszcze w niedzielę w Tatrach panowała słoneczna pogoda, ale zapowiadaną zmianę przeniósł orkan Sabina, który nadciągnął nad Europę. W poniedziałek porywy wiatru w Tatrach osiągają ponad 100 km na godzinę.

źródło:
Zobacz więcej