RAPORT

Pogarda

Wichura zerwała kabel. Padło 16 krów porażonych prądem

Zwierzęta padły na miejscu (fot. Shutterstock/Foto 4440)
Zwierzęta padły na miejscu (fot. Shutterstock/Foto 4440)

Najnowsze

Popularne

Kilkanaście sztuk bydła padło w wyniku porażenia prądem z zerwanej przez wichurę linii energetycznej – poinformował oficer dyżurny KW Państwowej Straży Pożarnej w Opolu. Ogółem strażacy interweniowali już blisko sto razy wz. ze zdarzeniami wywołanymi silnym wiatrem.

Wolne krowy z Deszczna znalazły azyl

Stado „dzikich” krów z Deszczna w woj. lubuskim znalazło azyl. Przygarnął je rolnik z Lipek Wielkich w podgorzowskiej gminie Santok. Tam mają...

zobacz więcej

Ponad osiemdziesiąt razy strażacy w województwie opolskim interweniowali przy usuwaniu skutków wichury. Do komend spływają kolejne zgłoszenia. Najwięcej przyjęto ich w poniedziałek nad ranem.

Do najgroźniejszego zdarzenia doszło w Kujawach pod Krapkowicami, gdzie wiatr zerwał kabel energetyczny biegnący od słupa do budynku. Przewód pod napięciem spadł na oborę. Przez metalowe poidła i łańcuchy prąd poraził 16 krów mlecznych. Zwierzęta padły na miejscu.

W kilku przypadkach wiatr uszkodził opierzenia dachów, nie uszkadzając ich konstrukcji. Głównie strażacy byli wzywani do usuwania gałęzi i konarów z dróg, na które mieszkańcy regionu natknęli się w drodze do pracy.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej