Raport

Epidemia koronawirusa

Ekspert „The Hollywood Reporter”: Ten film prawdopodobnie pokona „Boże ciało”

Czy polski film zdobędzie statuetkę? (fot. KinoŚwiat)

W walce o Oscary południowokoreański film „Parasite” prawdopodobnie pokona „Boże ciało”. Tak przewiduje ekspert magazynu the Hollywood Reporter Scott Feineberg. Zdaniem amerykańskiego dziennikarza obraz z Korei Południowej ma nawet szanse na nagrodę akademii w głównej kategorii – film roku.

Polscy filmowcy już w Hollywood. Rozmowa z Janem Komasą

Twórcy „Bożego ciała” są już w Los Angeles, gdzie w niedzielę odbędzie się 92. ceremonia wręczenia nagród Amerykańskiej Akademii Filmowej. Dzieło...

zobacz więcej

Scott Feinberg uważa „Boże ciało” za bardzo dobry film, lecz jak wskazuje, ma niewielkie szanse na wygraną z „Parasite”. Film Bong Joon Ho zdobył aż sześć nominacji do Oscara.

– Ten film jest tak popularny wśród członków Akademii, że jest nominowany nawet w kategorii filmu roku. To oznacza, że „Parasite” ma szerokie poparcie i byłoby szokujące, gdyby nie dostał Oskara dla najlepszego filmu międzynarodowego – powiedział Feinberg.

Według amerykańskiego eksperta jedną z przyczyn popularności „Parasite” jest jego temat, czyli pogłębiające się podziały ekonomiczne.

– To film, który opowiada napięciach pomiędzy biednymi a bogatymi. Takie samo zjawisko występuje w Stanach Zjednoczonych jak w Korei południowej – powiedział Feinberg dodając, że „Parasite” jest filmem, który się świetnie ogląda. Amerykański krytyk zwrócił też uwagę, że reżyser koreańskiego obrazu Bong Joon-Ho jest bardzo cenionym i uznanym filmowcem, w którego filmie każdy znajdzie coś dla siebie.

źródło:
Zobacz więcej