RAPORT

Prorosyjska era Tuska

W Kolorado sypnęło śniegiem. Zablokowane lotniska i drogi [WIDEO]

Na zaśnieżonych drogach dochodziło do wielu wypadków (fot. TVP Info)
Na zaśnieżonych drogach dochodziło do wielu wypadków (fot. TVP Info)

Atak zimy w Kolorado. Spadło tam do 20 cm śniegu, termometry pokazują kilkanaście stopni poniżej zera. Przez złe warunki pogodowe odwołano wiele lotów. Z kolei mieszkańcy Oregonu walczą z powodziami.

Rekordowy upał na Antarktydzie

Badacze z argentyńskiej stacji na Antarktydzie zgłosili, że zanotowali temperaturę 18,3 stopnia Celsjusza – poinformowała Światowa Organizacja...

zobacz więcej

Przez amerykański stan Kolorado w nocy z soboty na niedzielę przeszła burza śnieżna, powodując poważne utrudnienia na drogach i lotniskach. Doszło do wielu wypadków drogowych. Część autostrady międzystanowej nr 70 została zamknięta z powodu 20-centymetrowej warstwy śniegu.

Podczas gdy mieszkańcy Kolorado borykają się z zalegającym śniegiem, w Oregonie walczą z powodziami. Ulewny deszcz i topniejącyu śnieg zamieniły potoki w wezbrane rzeki, zmuszając okolicznych mieszkańców do ewakuacji.

Z ekstremalną pogodą walczy teżAustralia. Po tragicznych pożarach kraj nawiedził tropikalny cyklon Damien. Przyniósł ze spobą porywisty wiatr i ulewne deszcze. W kilku miejscowościach już ogłoszono alarm powodziowy. Mieszkańcy zagrożonych terernów zostali również ostrzeżeni przed falą sztormową. Polecono im, by schronili się w bezpiecznych miejscach.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej