Raport

Epidemia koronawirusa

Konkurs skoków w Willingen został odwołany. Nie ma zgody na otwarcie obiektu

W sobotę po raz 70. na podium pucharowych zawodów stanął Kamil Stoch (fot.PAP/Grzegorz Momot)

Ze względu na przewidywane warunki atmosferyczne niedzielny konkurs Pucharu Świata w skokach narciarskich w Willingen został odwołany. W Niemczech prognozowany jest bardzo silny wiatr.

Jubileuszowe podium Stocha. Trzech Polaków w punktami

Kamil Stoch po raz 70. w karierze stanął na podium w zawodach Pucharu Świata w skokach narciarskich. Zajął trzecie miejsce w konkursie w niemieckim...

zobacz więcej

Aura w Willingen dała się we znaki już w piątek, kiedy uniemożliwiła przeprowadzenie kwalifikacji. Sobotni konkurs udało się przeprowadzić bez większych problemów, ale prognozy wskazują, że w niedzielę nie będzie na to szans. Początkowo zawody zaplanowane na ten dzień przesunięto z godz. 16.00 na 10.15 dnia następnego.

„Władze gminy Willingen nie wyrażą zgodny na otwarcie obiektu w niedzielę. Jesteśmy w pełni świadomi odpowiedzialności za tę decyzję. Podjęliśmy ją na podstawie informacji przekazanych przez Niemiecki Serwis Pogodowy” – poinformował w opublikowanym komunikacie burmistrz Willingen Thomas Trachten.

W sobotę po raz 70. na podium pucharowych zawodów stanął Kamil Stoch, który zajął trzecie miejsce. Po raz pierwszy w karierze triumfował Niemiec Stephan Leyhe, a drugi był Norweg Mariusz Lindvik.

Czwarte miejsce zajął lider klasyfikacji generalnej PŚ Stefan Kraft. Austriak ma 68 punktów przewagi nad drugim Niemcem Karlem Geigerem. Trzeci Dawid Kubacki traci do lidera 173 pkt. Stoch zajmuje szóste miejsce.

źródło:

Zobacz więcej