RAPORT

Koronawirus: mapy, statystyki, porady

Tłumy na manifestacji poparcia dla reformy sądów. Policja podała dane

Organizator wydarzenia podkreślił, że obecny rząd dostał mandat do tego, by wymiar sprawiedliwości został do końca zreformowany (fot. PAP/Wojciech Olkuśnik)

Policja podała szacunkową liczbę manifestantów przed siedzibą Trybunału Konstytucyjnego. W kulminacyjnym momencie w sobotniej demonstracji poparcia dla reformy sądownictwa uczestniczyło 15 tys. osób.

Manifestacja w obronie reformy sądownictwa. Tłumy przed Trybunałem Konstytucyjnym

Pod siedzibą Trybunału Konstytucyjnego w Warszawie rozpoczęła się demonstracja poparcia dla reformy wymiaru sprawiedliwości. Biorą w niej udział...

zobacz więcej

Manifestacja została zorganizowana przez Komitet Suwerenni, na czele którego stanął Adam Borowski, działacz opozycji w okresie PRL i przewodniczący warszawskiego klubu „Gazety Polskiej”, który jest też współorganizatorem demonstracji.

Jak podkreślił Borowski, obecny rząd dostał w wyborach parlamentarnych mandat do tego, by wymiar sprawiedliwości został do końca zreformowany.

Według danych policji, w kulminacyjnym momencie w manifestacji uczestniczyło ok. 15 tys. osób.

Na czas manifestacji zamknięta została al. Szucha, którą wypełnili demonstranci trzymający biało-czerwone flagi i banery z napisami: Kasta? Basta. Precz z bezprawiem, w sądach”, „Sądy i prokuratura w ręce suwerena”, „Fałszywe sądy, złodziejskie rządy”, „Stop sądokracji”, „Kasta do kasacji, usunąć z zawodu przestępców w Togach”, „Kasta do pełnej lustracji”.

źródło:
Zobacz więcej