RAPORT

Propozycja podziału Ukrainy? Sikorski na cenzurowanym

Papież: Chrześcijaństwo jest prześladowane

Papież Franciszek (fot. PAP/EPA/CLAUDIO PERI)
Papież Franciszek (fot. PAP/EPA/CLAUDIO PERI)

Najnowsze

Popularne

Chrześcijaństwo jest prześladowane – uważa papież Franciszek. – Trwa proces, by je unicestwić, bo uważane jest za zagrożenie – powiedział włoskiej telewizji katolickiej Tv2000.

Papież Franciszek wysłał na urlop sekretarza Benedykta XVI

Papież Franciszek udzielił osobistemu sekretarzowi emerytowanego papieża Benedykta XVI, abp. Georgowi Gaensweinowi urlopu na czas nieokreślony. To...

zobacz więcej

Rozmowę z papieżem przeprowadził ks. Marco Pozza, kapelan więzienia w Padwie. Jak podała stacja włoskiego episkopatu, wywiad zostanie wyemitowany 17 lutego. W udostępnionym wcześniej fragmencie znalazły się następujące słowa Franciszka: „Trwa proces przeciwko chrześcijaństwu”.

– Historia chrześcijaństwa to dzieje prześladowań. Prawdą jest to, że chrześcijaństwo nie żyje sukcesami; chrześcijańska prawda jest w wytrwałości chrześcijan przeciwko światowemu życiu – powiedział.

Franciszek zaznaczył, że wiarę należy przekazywać „dialektem rodzinnym”, czyli „językiem rodziny, ludzi, którzy podchodzą z miłością; językiem innym niż intelektualny".

– Niekiedy są teorie przedstawiające Boga abstrakcyjnego, Boga ideologicznego – zauważył papież i dodał, że „próbuje się udowodnić istnienie Boga, jakby to była matematyka”.

„Święci – oznajmił – zrozumieli, co to jest wierzyć w Boga, który jest Ojcem, a nie bożkiem – Mandrake'm z czarodziejską różdżką”. W ten sposób papież przywołał postać legendarnego czarodzieja z komiksów.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej