Raport

Epidemia koronawirusa

Łazienki Królewskie w lodowej odsłonie na japońskim Festiwalu Śniegu

Co roku podczas Festiwalu Śniegu przyjeżdża do Sapporo około 2 mln turystów (fot. PAP/ EPA/KIMIMASA MAYAM)

W japońskim Sapporo podczas jednego z największych na świecie Festiwali Śniegu odsłonięto wykonaną z lodu i śniegu kopię Pałacu na Wyspie oraz pomnika Fryderyka Chopina z warszawskich Łazienek.

Chińczycy znów zachwycili. Festiwal Śniegu i Lodu ściągnął turystów z całego świata

W chińskim Harbinie, niedaleko granicy z Rosją, ruszył Międzynarodowy Festiwal Śniegu i Lodu. Pokaz fantastycznych figur z lodu i bajkowych świateł...

zobacz więcej

To inicjatywa Ambasady Rzeczpospolitej i Instytutu Polskiego w Tokio mająca na celu promocję Polski w Japonii.

Co roku podczas Festiwalu Śniegu przyjeżdża do Sapporo około 2 mln turystów. W czasie każdego festiwalu są prezentowane najbardziej znane obiekty architektoniczne na świecie.

W tym roku ze względu na 100-lecie nawiązania stosunków dyplomatycznych między Polską i Japonią, a także zbliżający się XVIII Międzynarodowy Konkurs Pianistyczny imienia Fryderyka Chopina w Warszawie – specjalną uwagę poświęcono naszemu krajowi.

Z tego powodu w Sapporo powstał lodowy Pałac na Wyspie i Pomnik Chopina. Obiekty te wyznaczają Plac Polski, gdzie w najbliższych dniach odbędą się wydarzenia promujące polską kulturę - występ grupy tanecznej z Hokkaido, specjalizującej się w polskich tańcach folklorystycznych oraz recital chopinowski w wykonaniu pianisty Michała Sobkowiaka.

W czasie festiwalu odbędzie się również 47. Międzynarodowy Konkurs Rzeźby Śniegowej, podczas którego wystąpi także drużyna z Polski – rzeźbiarze z ASP w Gdańsku.

źródło:
Zobacz więcej