RAPORT

Pogarda

Gang „Bąbla” rozbity. Kolejnych pięciu „żołnierzy” trafiło do aresztu

Dla „Bąbla” pracowało kilkadziesiąt osób (fot. CBŚP, zdjęcie ilustracyjne)
Dla „Bąbla” pracowało kilkadziesiąt osób (fot. CBŚP, zdjęcie ilustracyjne)

Najnowsze

Popularne

Wprowadzili do obiegu ponad 120 kg narkotyków, dokonywali wymuszeń rozbójniczych i terroryzowali miejscową ludność przez palenie samochodów. Chodzi o grupę przestępczą Tomasza Sz. ps. „Bąbel”, która działała na Pomorzu Zachodnim. Kolejnych pięciu jego „żołnierzy” trafiło właśnie do aresztu – donosi „Gazeta Polska Codziennie”.

Gangsterzy stracili narkotyki, papierosy i broń

Funkcjonariusze CBŚP i KAS z Białegostoku zatrzymali czterech członków gangu z Mławy, parającego się handlem szeroko pojętymi używkami. Pod...

zobacz więcej

Jak podaje gazeta, przestępcy pochodzili z Kamienia Pomorskiego i działali wspólnie na terenie woj. zachodniopomorskiego od 2014 r. Liderem grupy był Tomasz Sz., który oficjalnie prowadził firmę na terenie Niemiec. Według śledczych była to działalność pozorna, żeby legalizować zyski z przestępczej działalności.

„Dla »Bąbla« pracowało kilkadziesiąt osób. Zajmowały się głównie rozprowadzaniem hurtowych ilości narkotyków. Prokuraturze udało się ustalić, że do obiegu wprowadziły ponad 120 kg marihuany i amfetaminy, a także 500 tabletek ecstasy. Narkotyki trafiały m.in. do uczniów szkół na Pomorzu” – czytamy.

Według prokurator Małgorzaty Zapolnik z Prokuratury Okręgowej w Szczecinie drugim rodzajem działalności przestępczej było dokonywanie napadów i wymuszeń rozbójniczych.

„Ofiarami sprawców padały nie tylko osoby związane ze światem przestępczym, lecz także zwykli, prawi obywatele, którzy narazili się liderowi grupy Tomaszowi Sz. lub jego rodzinie” – tłumaczy Zapolnik. Dodaje, że w tym celu Sz. dysponował specjalnymi bojówkami, które na jego polecenie stosowały przemoc wobec osób niewygodnych dla tej grupy.

CBŚP koordynowało akcję przeciw gangom w całej Europie

Ponad 1300 kg kokainy, 11 ton substancji wykorzystywanych do produkcji amfetaminy, a także zarekwirowane sterydy, tabletki ecstasy czy dopalacze....

zobacz więcej

Jak czytamy, w ostatnich latach w okolicach Kamienia Pomorskiego spłonęło kilkanaście samochodów, a wiele osób nie zgłosiło tego na policję ze strachu przed gangsterem.

„W tej chwili cała grupa »Bąbla« została rozbita. Od połowy ubiegłego roku zatrzymaliśmy 24 osoby, którym przedstawiliśmy zarzuty. Większość przebywa w areszcie. Na wolności pozostało jeszcze kilka osób, ale śledztwo wciąż trwa i nie wykluczamy kolejnych zatrzymań” – podkreśla prokurator Zapolnik.

Gazeta podaje, że policja w wyniku poszukiwań trafiła na bmw o wartości 350 tys. zł, skuter wodny z przyczepą o wartości ponad 100 tys. zł, a także luksusowy zegarek wart 35 tys. zł.

Dodatkowo zabezpieczyli dwie maczety i toporek, który służył działalności przestępczej. Zatrzymanym przestępcom grożą do 15 lat pozbawienia wolności i konfiskata majątku uzyskanego w wyniku prowadzenia działalności przestępczej.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej