Raport

#FabrykahejtuPO

W tym mieście zamiast wody z kranów popłynął alkohol

Do dołu wylano 6 tys. litrów alkoholu, który zanieczyścił płytką studnię (fot. Shutterstock/Denis Tabler)

W budynku w mieście Triśur na południu Indii z kranów popłynął alkohol zamiast wody. Mieszkańcy nie byli zachwyceni niespodzianką, za którą stał urząd ds. akcyzy. Jak się okazało, urzędnicy wylali nielegalny alkohol do dołu wykopanego blisko płytkiej studni.

Woda z odzysku może pomóc polskim rolnikom

Polscy i unijni urzędnicy szukają sposobów na nawodnienie upraw rolnych. W grę wchodzi wykorzystanie wody ze ścieków – informuje wtorkowy „Puls...

zobacz więcej

W niedzielę wieczorem wokół budynku przy dworcu autobusowym Chalakkudy w Triśurze zaczął unosić się silny zapach alkoholu. Nazajutrz z kranów w kuchniach i łazienkach popłynęła brunatna ciecz o smaku alkoholu.

– O czwartej nad ranem w poniedziałek nasi sąsiedzi, którzy mają dzieci w wieku szkolnym, obudzili nas, mówiąc, że woda z kranów brzydko pachnie. Matka brała się za gotowanie dla dzieci, kiedy zauważyła śmierdzącą wodę – opowiadał indyjskiemu portalowi The News Minute Joshy Malliyekkal, właściciel budynku.

Wkrótce 18 rodzin potwierdziło, że z kranu w ich mieszkaniach płynie alkohol. Malliyekkal zadzwonił do władz miejskich, które szybko znalazły winnych.

– Obok naszego budynku znajdował się Bar Rachana. Sześć lat temu zamknęły go władze, a magazyn opieczętowano. Teraz departament dopełnił formalności związanych z utylizacją alkoholu i urzędnicy wylali trunek do wykopanego dołu, który znajdował się na naszym podwórku – tłumaczył Malliyekkal.

Podziemny kanał eksplodował. Przyczyną „młot wodny” [WIDEO]

Eksplozję mas wody wydobywającej się z podziemi uchwycono na nagraniu, które pojawiło się na YouTubie. Materiał pochodzi z brazylijskiego miasta...

zobacz więcej

Do dołu wylano 6 tys. litrów alkoholu, który zanieczyścił płytką studnię. TK Sanu, zastępca komisarza urzędu ds. akcyzy, powiedział dziennikowi „The New Indian Express”, że urzędnicy nie zdawali sobie sprawy z tego, że w pobliżu znajduje się płytka studnia.

– Jeśli mamy pozbyć się dużej ilości alkoholu, zazwyczaj korzystamy z takich opcji jak destylarnie. Ale tutaj było tylko 2 tys. butelek, dlatego postanowiono wykopać dół – tłumaczył.

Teraz 18 rodzin mieszkających w tym budynku musi czerpać wodę z podstawionych beczkowozów. Za wodę płaci właściciel zamkniętego baru.

W 2015 roku władze Kerali zamknęły bary sprzedające alkohol. Po dwóch latach, gdy statystyki konsumpcji nie spadały oraz pod presją lobby turystycznego, złagodzono przepisy. W czterech stanach i jednym terytorium zależnym Indii obowiązuje całkowita prohibicja.

źródło:

Zobacz więcej