Raport

#FabrykahejtuPO

Będą derby stolicy? Polonia Warszawa znalazła inwestora

Polonia Warszawa obecnie zajmuje 17. miejsce w tabeli grupy pierwszej 3. ligi (fot. arch. PAP/Bartłomiej Zborowski)

Gregoire Nitot, 44-letni francuski biznesmen i prezes firmy informatycznej SII Polska ma objąć większość udziałów klubu Polonia Warszawa – poinformował klub na swoim facebookowym profilu. Planuje zainwestować w niego ponad 4,5 miliona złotych. Walne Zgromadzenie Akcjonariuszy Spółki Polonia Warszawa S.A. dało mu zielone światło.

Budowa stadionu Polonii Warszawa wstrzymana. Inwestycja była obietnicą wyborczą

Urząd Miasta Stołecznego Warszawy wydał komunikat, w którym podkreśla, że zawiesza prace nad modernizacją stadionu Polonii Warszawa. Na początku...

zobacz więcej

W rozmowie z Radiem dla Ciebie, Gregoire Nitot zapowiedział, że na początku planuje dofinansowanie klubu w wysokości 0,5 mln złotych, co ma na celu utrzymanie go w trzeciej lidze. Wpłata kolejnych czterech milionów złotych będzie poprzedzona szczegółową analizą sytuacji finansowej klubu, w tym zadłużenia – powiedział w RDC.

Walne zgromadzenie akcjonariuszy zgodziło się, aby prezes firmy SII Polska objął większość udziałów w klubie.

Polonia Warszawa obecnie zajmuje 17. miejsce w tabeli grupy pierwszej 3. ligi. Sytuacja finansowa klubu jest fatalna. Odszedł trener piłkarzy Krzysztof Chrobak i wielu podstawowych zawodników. Działacze i kibice Polonii Warszawa mieli nadzieję, że rozbudowa stadionu, którą władze miasta wstrzymały pod koniec ubiegłego roku, wpłynie pozytywnie na przyszłość klubu.

Na internetowych forach kibice „Czarnych Koszul” wiadomość o potencjalnym inwestorze przyjęli z radością. Liczą na podpisanie umowy końcowej. Temat przejęcia klubu powinien zostać zamknięty do końca lutego.

źródło:
Zobacz więcej