RAPORT

Demaskujemy fake newsy

Książki Andrzeja Sapkowskiego podbijają Niemcy

Opowiadania Andrzeja Sapkowskiego są hitem w Niemczech (fot. PAP/Bartłomiej Zborowski)

Zbiór opowiadań „Ostatnie życzenie” Andrzeja Sapkowskiego o przygodach wiedźmina Geralta z Rivii znalazł się na pierwszym miejscu na liście bestsellerów niemieckiego tygodnika „Der Spiegel”.

Książki Andrzeja Sapkowskiego bestsellerami Amazona

W pierwszej dziesiątce najpopularniejszych książek na Amazonie (w kategorii Science Fiction & Fantasy) aż pięć pozycji zajęły powieści Andrzeja...

zobacz więcej

Niemcy, tak jak czytelnicy w wielu innych krajach świata (na czele ze Stanami Zjednoczonymi) na nowo odkrywają Andrzeja Sapkowskiego. Wszystko dzięki popularności serialu „Wiedźmin”, który w grudniu 2019 roku miał premierę na platformie Netflix.

Niemieckie wydawnictwo dtv dobrze przygotowało się do startu serialu. Już w grudniu trafiło do tamtejszych księgarń kolekcjonerskie wydanie sagi o wiedźminie z nową trójwymiarową okładką oraz mapą świata wiedźmina.

– Już od dawna wiedzieliśmy, że powstanie adaptacja serialowa, choć nie znaliśmy daty premiery. Planowaliśmy wydanie kolekcjonerskie książek o wiedźminie i potem tylko zgraliśmy terminy. Do tej pory sprzedano w sumie 385 tysięcy egzemplarzy wszystkich pięciu części sagi – przyznała Stefanie Schill z wydawnictwa dtv.

Po raz pierwszy historia Geralta z Rivii ukazała się w Niemczech w latach 2007-2008 i już wówczas – według wydawnictwa – cieszyła się dużym zainteresowaniem. Autorem przekładu wszystkich książek Andrzeja Sapkowskiego jest niemiecki pisarz fantastyki naukowej, a zarazem tłumacz i redaktor Erik Simon.

źródło:
Zobacz więcej