RAPORT

Prorosyjska era Tuska

Katastrofa pociągu we Włoszech. Są ofiary

Pociąg wypadł z szyn (fot. PAP/EPA/MATTEO BAZZI)
Pociąg wypadł z szyn (fot. PAP/EPA/MATTEO BAZZI)

Najnowsze

Popularne

Dwie osoby zginęły, a 31 zostało rannych w katastrofie kolejowej, do której doszło rano w rejonie miasta Lodi na północy Włoch – to najnowszy bilans wypadku w Lombardii. Wykoleił się pociąg dużych prędkości relacji Mediolan-Salerno.

Katastrofa samolotu w Turcji. Maszyna złamała się w pół

Trzy osoby zmarły, a do 179 wzrosła liczba rannych w wypadku samolotu pasażerskiego na lotnisku im. Sabihy Gokcen w Stambule – poinformował turecki...

zobacz więcej

Dwie ofiary śmiertelne to maszyniści kierującego się na południe Włoch pociągu linii Frecciarossa (Czerwona Strzała) – podały media.

Do wypadku doszło w miejscowości Ospedaletto Lodigiano. Agencja Ansa, powołując się na ekipy techniczne, poinformowała, że w chwili wypadku skład jechał z prędkością 290 kilometrów na godzinę, czyli najwyższą z możliwych. – Mogło dojść do masakry – ocenił prefekt Lodi Marcello Cardona.

Według ustaleń sił porządkowych z niewyjaśnionych dotąd przyczyn lokomotywa pociągu odczepiła się od wagonów i uderzyła w wózek transportowy na przeciwnym torze, a po przejechaniu około 300 metrów poza torami wpadła na budkę kolejową. Wtedy wywrócił się pierwszy wagon składu. Pozostałe wagony, w których było około 30 pasażerów, nie są zniszczone.

Na odcinku torów, na którym doszło do katastrofy, trwały w ostatnich godzinach prace konserwacyjne. Nie wyklucza się, że przyczyną wypadku był problem ze zwrotnicą. Ruch kolejowy na często uczęszczanej trasie Mediolan-Bolonia został na długo sparaliżowany.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej