RAPORT

Kampania 2020

Lech Wałęsa wzywa do marszu „miliona” na Warszawę. Brakuje mu tylko taczek

Był prezydent chce wywieźć do więzień „zasłużonych w niszczeniu ojczyzny” (fot. REUTERS/Kacper Pempel)

Były prezydent Lech Wałęsa we wpisie na Facebooku oznajmił, że czeka na marsz „miliona” ludzi „gwieździście na Warszawę”. Polityk zachęca, by „na taczkach” wywieźć do więzień „zasłużonych w niszczeniu ojczyzny”.

Wnuk byłego prezydenta Polski skazany na więzienie

Na 2 lata i 8 miesięcy więzienia Sąd Okręgowy w Gdańsku skazał Dominika W. oskarżonego m.in. za niebezpieczną jazdę samochodem po pijanemu,...

zobacz więcej

To kolejny kontrowersyjny wpis byłego prezydenta Polski. Tym razem do wielkiego marszu na stolicę nawoływał w dniu, w którym – dzień po podpisaniu przez prezydenta Andrzeja Dudę ustawy o zmianach w sądownictwie – olsztyński sędzia Paweł Juszczyszyn, zawieszony przez Izbę Dyscyplinarną Sądu Najwyższego, przybył do sądu i chciał mimo orzeczenia pracować.

Jak pisze Lech Wałęsa, to propozycja, którą zgłosił już dawno temu. „Milion chętnych ludzi gwieździście na Warszawę 20 taczek do przewiezienia zasłużonych w niszczeniu Ojczyzny do ARESZTU” – napisał.

Dodał, że w chwili, w której „będziecie gotowi”, czeka, mimo swoich „uwarunkowań”. Stwierdził też, że zastanawia się nad datą owego marszu.

źródło:
Zobacz więcej