RAPORT

Pogarda

Mimo starego sprzętu mogli wytworzyć tysiące odurzających tabletek

(fot. CBŚP)
(fot. CBŚP)

Najnowsze

Popularne

Do 5 tys. tabletek ecstasy można było wyprodukować przy pomocy maszyny zabezpieczonej przez CBŚP w jednym z legnickich mieszkań. W lokalu znaleziono też ponad 5,5 tys. porcji MDMA. Na razie zatrzymano dwóch mężczyzn, którzy są podejrzani o produkcję odurzających pigułek.

Międzynarodowa akcja CBŚP. Zabezpieczono setki kilogramów narkotyków i środków chemicznych

CBŚP, we współpracy z policją niemiecką i holenderską, zlikwidowało pięć laboratoriów do produkcji środków psychotropowych oraz kilka magazynów....

zobacz więcej

Domową fabryczka ecstasy działała w wynajętym mieszkaniu w Legnicy. Policjanci namierzyli ją inwigilując mężczyzn podejrzewanych o produkcję i handel tym narkotykiem.

W lokalu odkryli tzw. tabletkarkę, która, choć mocno wysłużona, jednak pozwalała produkować do 5 tys. narkotycznych pigułek. Poza maszyną, w mieszkaniu znajdowało się 5,5 tys. porcji MDMA, stanowiącej bazę ecstasy.

Podczas działań zatrzymano dwóch mężczyzn, którym prokurator Dolnośląskiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej przedstawił zarzuty „wytwarzania znacznych ilości narkotyków”. Grozi za to do 15 lat więzienia. Obaj podejrzani trafili na trzy miesiące do aresztu.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej