Wybory 2020

Jak głosować w wyborach prezydenckich [PORADNIK]

Szymon Hołownia kpi z katastrofy smoleńskiej

W spocie kandydata na prezydenta znalazła się brzoza i lecący w dół papierowy samolot (fot. Twitter/Szymon Hołownia Oficjalny)

– Będziemy walczyć o każde drzewo, nie tylko o jedno – mówi Szymon Hołownia w swoim spocie wyborczym. Kiedy padają te słowa, w tle ukazuje się brzoza, a następnie lecący w dół samolot z papieru. Jest to aluzja do katastrofy smoleńskiej. „Wreszcie pokazał Pan, że chamstwo to Pana drugie imię i nie różni się Pan niczym od »palikociarni«” – skomentował sprawę Krzysztof Sobolewski, przewodniczący Komitetu Wykonawczego PiS.

Hołownia zdradza szczegóły dotyczące swojej kampanii wyborczej

– Chcę, żeby szefem mojego sztabu wyborczego był Jacek Cichocki, człowiek, któremu ufam, znakomity państwowiec. Człowiek, który oddycha Polską i...

zobacz więcej

Hołownia opublikował swój spot na Twitterze. Porusza tam różne tematy, jednak szczególną uwagę przykuwa jeden fragment. Kandydat odnosi się w nim do tematyki ekologicznej.

– Będziemy walczyć o każde drzewo, nie tylko o jedno – mówi w pewnym momencie Hołownia. W tle widzimy wtedy brzozę, a następnie lecący w dół samolot z papieru. Można to odczytywać jako jasną aluzję do katastrofy Tu-154 10 kwietnia 2010 r., w której zginął prezydent Lech Kaczyński i 95 innych osób, lecących na uroczystości katyńskie. To w brzozę uderzyć miało skrzydło samolotu, co stało się przyczyną katastrofy.

„Wreszcie pokazał Pan, że chamstwo to Pana drugie imię i nie różni się Pan niczym od »palikociarni« z Krakowskiego Przedmieścia. Czuć rękę Tuska” – napisał w komentarzu na Twitterze Krzysztof Sobolewski, przewodniczący Komitetu Wykonawczego PiS.

źródło:
Zobacz więcej