Raport

Epidemia koronawirusa

Zawieje śnieżne i oblodzenia. Alert dla 12 województw

W środę rano Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia pierwszego stopnia przed intensywnymi opadami śniegu, oblodzeniem, a także zawiejami i zamieciami śnieżnymi. Alerty obowiązują w 12 województwach.

Nadejdzie zima. Prognoza pogody na najbliższe dni

Przed nami tydzień ze zmienną pogodą. W poniedziałek pogodnie, z napływającym znad Atlantyku ciepłym powietrzem. Od środy nad Polskę dotrze...

zobacz więcej

Ostrzeżenie przed oblodzeniem obowiązuje w województwach: pomorskim, warmińsko-mazurskim, podlaskim, mazowieckim, lubelskim, łódzkim i kujawsko-pomorskim, a także we wschodnich powiatach woj. wielkopolskiego.

IMGW wydał także alerty pierwszego stopnia przed intensywnymi opadami śniegu, zawiejami i zamieciami śnieżnymi dla południowych powiatów województw: śląskiego, małopolskiego i podkarpackiego.

Pierwszy – najniższy stopień ostrzeżenia – oznacza, że przewiduje się warunki sprzyjające wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia. IMGW zaleca w związku z tym ostrożność i śledzenie komunikatów o pogodzie.

źródło:

Zobacz więcej