Raport

#FabrykahejtuPO

Tweet z nazwiskami zdobywców tegorocznych Oscarów? Przeczytało go 3,4 mln osób

Twitterowy armagedon (fot. REUTERS/Mike Blake)

Kontakt na Twitterze z fanami nagradzania filmów Oscarami nie jest złym pomysłem. Pod warunkiem, że umie się tweety publikować. Jeśli tak nie jest, może zdarzyć się to, co Amerykańska Akademia Sztuki i Wiedzy Filmowej, jak się zdaje, zamiata teraz pod dywan.

Producenci największej kasowej klapy w historii są dumni ze swojego filmu

Jeśli twórcy dramatu „The Rhythm Section” spodziewali się, że ich film przejdzie do historii, to z pewnością nie przypuszczali, że stanie się to z...

zobacz więcej

W sieci pojawił się tweet, który wyglądał tak, jakby był dziełem Amerykańskiej Akademii Sztuki i Wiedzy Filmowej przyznającej Oscary. Co zawierał? Prognozę zwycięzców.

I tak oto „Parasite” miałby otrzymać Oscara za najlepszy film zagraniczny i najlepszy scenariusz oryginalny, a Sam Mendez za reżyserię. Statuetka Oscara za scenariusz zaadaptowany miałaby powędrować do twórców Jojo Robot. Wśród zwycięzców miałyby się pojawić takie osoby, jak Joaquin Phoenix, Brad Pitt i Renee Zellweger.

I to spowodowało na Twitterze armagedon. Chociaż post bardzo szybko zniknął z sieci, internauci zdążyli go uwiecznić. Przeczytało go 3,4 miliona osób. Akademia wydała niemal natychmiast oświadczenie, że post ten nie był jej autorstwa, a jego publikacji winne były problemy techniczne Twittera.

Jak było naprawdę, stanie się jasne już w najbliższą niedzielę 9 lutego.

źródło:

Zobacz więcej