RAPORT

Wojna na Ukrainie

Prokuratura: Zgotował matce piekło, a w końcu zakatował ją na śmierć

Kobieta zmarła w cierpieniach (fot. tvp.info/Paweł Chrabąszcz)
Kobieta zmarła w cierpieniach (fot. tvp.info/Paweł Chrabąszcz)

Przez ponad rok 39-letni Dariusz R. znęcał się nad swoją 67-letnią matką. Wyzywał ją, bił lub wyganiał z domu. W marcu 2019 r., w pijackim amoku rzucił się na nią, przygniótł kolanami i katował silnymi ciosami pięści. Kobieta zmarła w cierpieniach. Ostrołęcka prokuratura oskarżyła właśnie 39-latka o zabójstwo i długotrwałe znęcanie się nad matką.

Zabił matkę, bo go denerwowała. Teraz usłyszał wyrok

O karze 25 lat więzienia dla Daniela N., oskarżonego o zabicie matki, zdecydował Sąd Okręgowy w Częstochowie. Do zbrodni doszło w maju 2017 r....

zobacz więcej

W nocy z 16 na 17 marca 2019 r. na pogotowie zadzwonił Dariusz R., domagając się przyjazdu karateki pogotowia, ponieważ jego matka prawdopodobnie nie żyje. Ratownicy i policjanci dojechali pod wskazany adres w Prostyniu, w tym samym czasie. 39-letni Dariusz R. był pijany. W domu było wiele śladów krwi, a na ciele 67-letniej matki mężczyzny widać było wyraźne obrażenia.

Mężczyzna został zatrzymany. Dariusz R. był dobrze znany lokalnej policji. Co kilka tygodni, funkcjonariusze przyjeżdżali do jego domu na interwencję w związku z awanturami jakie urządzał matce po pijanemu.

Wbił sąsiadce nożyczki w oczy. Wcześniej zabił matkę

Do tragicznych zdarzeń doszło w poniedziałek w miejscowości Florynka w powiecie nowosądeckim. Stefan W. zabił swoją matkę i poważnie ranił starszą...

zobacz więcej

Zatłuczona na śmierć

Lekarze, którzy zbadali ciało Anny R. nie mieli najmniejszych wątpliwości, że została ona bestialsko skatowana. Kobieta miała obrażenia twarzy, złamanie żeber i mostka, pęknięcie śledziony oraz szereg siniaków na tułowi i kończynach. Bezpośrednią przyczyną zgonu 67-latki, była ostra niewydolność oddechowa w następnie zachłyśnięcia krwią, dodatkowo spotęgowana rozległym tępym urazem klatki piersiowej. Na ciele kobiety były także ślady świadczące, że była bita co najmniej kilka tygodni przed śmiercią.

Dariuszowi R. przedstawiono zarzut zabójstwa matki oraz znęcania się nad nią od maja 2018 r. Świadkowie twierdzili, że kobieta wielokrotnie skarżyła się na zachowanie syna, który po alkoholu był agresywny. Ubliżał matce, bił i kopał ją po całym ciele. Często miał wyganiać kobietę z domu.

Dariusz R. nie przyznał się do winy. Przekonywał, że nie ma nic wspólnego ze śmiercią matki.

Nastolatek zabił matkę i ranił jej partnera. Na koniec dokonał samookaleczenia

Na trzy miesiące trafił do aresztu 18-latek z Zabrza, który zabił swoją matkę, ranił jej znajomego i sam się okaleczył. Posiedzenie sądu w sprawie...

zobacz więcej

Oskarżony

Po niespełna dziesięciu miesiącach śledztwa, Prokuratura Okręgowa w Ostrołęce skierowała do Sądu Okręgowego w Ostrołęce akt oskarżenia przeciwko Dariuszowi R. Mężczyzna odpowie za zabójstwo oraz o długotrwałe znęcanie się nad swoją matką.

Na polecenie śledczych, biegli odtworzyli mechanizm śmierci Anny R. Z ich ustaleń wynika, że Dariusz R. przycisnął matkę, klęcząc na jej klatce piersiowej. Następnie zadawał matce silne ciosy pięściami po całym ciele. Doprowadził tym do licznych obrażeń jej ciała i śmierci.

Dariusz R. podtrzymał swoje stanowisko i wyjaśnienia ze śledztwa. Grozi mu dożywotnie więzienie. Na proces czeka w areszcie.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej