RAPORT

Koronawirus: mapy, statystyki, porady

Wiemy, ile w zeszłym roku zarobił Youtube

Ujawnienie wpływów reklamowych YouTube nie zapobiegło jednak spadkowi kursu akcji Alphabet o 3 proc. w handlu posesyjnym giełdy (fot. POOL/Tim Graham Picture Library/Getty Images)

15,15 mld dolarów – tyle wyniosły w zeszłym roku wpływy reklamowe YouTuba – poinformowała firma Alphabet, która jest właścicielem popularnej platformy. To pierwszy raz, gdy firma przedstawiła dokładne dane.

Youtube kasuje propagandę rosyjskiej telewizji

zobacz więcej

Jak podaje Alphabet przychody Youtube’a z roku na rok rosną. Trzy lata temu popularna platforma przyniosła z przychodów reklamowych 8,1 mld dolarów. Rok później przychody reklamowe były już większe o 3 mld. Natomiast w zeszłym roku wpływy reklamowe wyniosły 15,1 mld dolarów.

Nie są to jednak jedyne przychody YouTube’a, bo platforma generuje jeszcze pieniądze z kilku innych źródeł, m.in. subskrypcji na YouTube TV.

Ujawnienie wpływów reklamowych YouTube nie zapobiegło jednak spadkowi kursu akcji Alphabet o 3 proc. w handlu posesyjnym. Pomimo, że przychody wzrosły do 46 mld dolarów, to były jednak o 940 milionów niższe niż zakładano. Analitycy zwrócili uwagę, że IV kwartał 2019 roku był najsłabszym od 2015 roku pod względem przychodów, który wyniósł 10,6 mld dolarów.

źródło:
Zobacz więcej