RAPORT

Koronawirus: mapy, statystyki, porady

Bliski koniec Tesco Polska. Brytyjczycy wystawili spółkę na sprzedaż

W najbliższych tygodniach Tesco Polska może zamknąć kolejne sklepy (fot. Shutterstock/josefkubes)

Spółce Tesco Polska grozi przejęcie przez inną sieć handlową. Pod koniec 2019 roku w banku inwestycyjnym Barclays złożono oferty sprzedaży sieci na polskim rynku – ustalił portal „Wiadomości handlowe”. Zainteresowanie zakupem spółki wykazują zarówno inwestorzy branżowi, jak i fundusze inwestycyjne. Decyzja o oddaniu biznesu związana jest z regularną utratą konkurencyjności.

W Poznaniu otwarto bezkasowy sklep. Wystarczy ci smartfon

W centrum Poznania rozpoczął działalność bezkasowy sklep. Obiekt jest czynny całą dobę i przez cały tydzień. Zakupy robi się przy użyciu aplikacji...

zobacz więcej

Od kwietnia 2015 r. do 2019 r. spadło zatrudnienie oraz zamknięto znaczną liczbę placówek handlowych Tesco Polska. Jak przewidują „Wiadomości handlowe”, w najbliższym czasie można się spodziewać następnych zamknięć.

Brytyjscy przedsiębiorcy nie zadbali o odpowiednie inwestycje w spółkę w naszym kraju. Sklepy zaczęły mieć coraz mniejszą ofertę towarową i straciły część klientów. Kolejnym problemem Tesco Polska są braki w kadrze. Brakuje chętnych do pracy, dlatego liczba otwartych kas jest ograniczona.

„Wiadomości handlowe” zwracają też uwagę na puste półki, stare meble, odchodzącą emalię z nieergonomicznych lad chłodniczych, czy też na zakurzoną wentylację.

Trudna sytuacja rynkowa i finansowa spowodowała, że zmniejszono asortyment i powierzchnię placówek. Z mniejszych miast wycofano możliwość robienia zakupów online. Cięcia kosztów jednak niewiele pomagają.

Według portalu handlowego, szansa na odzyskanie konkurencyjności jest marna, a ryzyko porażki wysokie. Wśród przedsiębiorców handlowych na polskim rynku może brakować inwestora, który byłby zainteresowany kupnem całego biznesu Tesco Polska.

źródło:
Zobacz więcej