RAPORT:

#FabrykahejtuPO

Policjant zastrzelił nożownika. Wcześniej napastnik ranił co najmniej jedną osobę

Naoczni świadkowie mówią, że mężczyzna zaatakował rowerzystę, dźgając go w plecy (fot. Twitter/CNW)
Naoczni świadkowie mówią, że mężczyzna zaatakował rowerzystę, dźgając go w plecy (fot. Twitter/CNW)

Mężczyzna został zastrzelony na jednej z londyńskich ulic, po tym jak zaatakował nożem rowerzystę. Na Twitterze pojawiły się nagrania, na których widać leżącego na ziemi, martwego nożownika. Sprawę opisuje portal dailystar.co.uk. Według źródeł, na które powołuje się stacja Sky News, sprawca kierował się motywami wynikającymi z islamskiego fundamentalizmu.

Atak nożownika w Niemczech. Rzucił się na policjantów

Niemiecka policja zastrzeliła mężczyznę, który chciał zaatakować nożem funkcjonariuszy. Napastnik był Turkiem. Do zdarzenia doszło w mieście...

zobacz więcej

Do wydarzenia doszło pod apteką na Streatham High Road w Londynie. Naoczni świadkowie mówią, że mężczyzna zaatakował rowerzystę, dźgając go w plecy. Nożownik miał też napaść na inną osobę, choć nie zostało to potwierdzone. Na miejscu są służby medyczne, które udzieliły pomocy poszkodowanym.

Mężczyznę zastrzelił policjant. Na Twitterze pojawiły się nagrania, na których widać leżącego na ziemi, martwego nożownika. Na razie nie wiadomo, co było przyczyną działania mężczyzny. Według źródeł, na które powołuje się stacja Sky News, sprawca kierował się motywami wynikającymi z islamskiego fundamentalizmu. Londyńska policja odniosła się do wydarzenia na Twitterze, nazywając je aktem terrorystycznym.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej