Tym razem bez podium: Dawid Kubacki szósty w Sapporo

Po raz pierwszy od 11 konkursów Kubacki nie zakwalifikował się do czołowej trójki (PAP/EPA/Kimimasa Mayama)

Dawid Kubacki zajął szóste miejsce, a Kamil Stoch był dziewiąty w konkursie Pucharu Świata w skokach narciarskich w Sapporo. Wygrał Austriak Stefan Kraft, który umocnił się na prowadzeniu w klasyfikacji generalnej konkursu.

Kubacki na półmetku był drugi, ale w finałowej serii uzyskał tylko 126 metrów, spadł o cztery lokaty i po raz pierwszy od 11 konkursów zabrakło go w czołowej trójce.

Wygrał zdecydowanie prowadzący już po pierwszej serii Kraft. Na drugie miejsce, z ósmego, po najdłuższym skoku dnia w finale - 142 m - przesunął się Niemiec Stephan Leyhe. Trzeci był Japończyk Ryoyu Kobayashi.