RAPORT

Wojna na Ukrainie

Miejsce parkingowe dla niepełnosprawnych ze słupem w środku. Opolski ZDM bije się w piersi

Wątpliwą „atrakcję” zafundował niepełnosprawnym kierowcom Miejski Zarząd Dróg w Opolu. Chodzi o miejsce parkingowe ze słupem niemal na środku, które powstało na tamtejszym osiedlu Armii Krajowej. Prezydent miasta Arkadiusz Wiśniewski zakończonym remontem pochwalił się już w internecie, drogowcy jednak biją się w piersi.

Niepełnosprawny musiał czołgać się podczas rozprawy. Jest postępowanie dyscyplinarne

O wszczęciu postępowania dyscyplinarnego przeciwko sędziom Sądu Okręgowego w Łodzi w związku z poniżającym traktowaniem niepełnosprawnego...

zobacz więcej

– Ktoś musiałby podzielić sobie samochód na pół, żeby tam wjechać – komentuje jedna z mieszkanek opolskiego osiedla. Inna z nich puentuje z rozczarowaniem: „to wyższa sztuka jazdy”, ale i dodaje, że musiał zawinić nadzór, bo „robotnik może nie mieć wyobraźni”.

Kiedy remont na osiedlu Armii Krajowej dobiegł końca, jego finiszem na Facebooku pochwalił się prezydent Opola Arkadiusz Wiśniewski.

„W ramach inwestycji wyremontowaliśmy jezdnię i chodniki oraz stworzyliśmy nowe miejsca parkingowe. W przyszłym tygodniu podłączane będzie nowe oświetlenie i demontowane stare lampy” – wymieniał włodarz miasta, a do wpisu dołączył kilka zdjęć.


Choć nie widać na żadnym z nich kontrowersyjnego miejsca dla niepełnosprawnych, to taką fotografię udostępniła w mediach społecznościowych jedna z internautek. Pokazuje wyraźnie „nieszczęsną” latarnię, stojącą niemal na samym środku stanowiska.

„Pięknie jest i ZDM też się chwali, że tak ładnie i tyle nowych parkingów. Brawo!! Brawo, bo nawet kolorowo jest!!! Chciałam to zdjęcie wrzucić jako komentarz na stronie pana prezydenta, ale się nie da, więc wrzucę u siebie, bo trzeba się chwalić jak pięknie jest” – skomentowała prześmiewczo pani Mariola.


– Pytanie, czyj to jest błąd. Kogoś, kto pilnował, czy kogoś, kto sam to sobie wymyślił. Jaka była inwencja? Nie wiem szczerze mówiąc – komentuje mieszkaniec Opola Adam Skowron, który sam zmaga się z niepełnosprawnością.

Makabryczna zbrodnia w domu opieki. Nie żyje 19 osób niepełnosprawnych

Satoshi Uematsu zabił 19 osób niepełnosprawnych w Japonii, którzy przebywali w domu opieki. Kolejne 24 ofiary ranił. Przy aresztowaniu nie wyraził...

zobacz więcej

Opolski ZDM przyznaje: wykonawca pospieszył się z malowaniem powierzchni parkingowych w czasie prac remontowych na osiedlu.

– Miejsc parkingowych dla osób niepełnosprawnych jest na tym osiedlu kilkanaście. Wszystkie są tak ulokowane, że nie było żadnej kolizji – zapewnia Adam Leszczyński, rzecznik prasowy Miejskiego Zarządu Dróg w Opolu i dodaje: jedno feralne miejsce z kolizją w postaci latarni niestety jest.

Sytuacja ma zostać naprawiona, a słup – zniknąć z miejsca parkingowego do końca przyszłego tygodnia.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej