RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

LOT zawiesza rejsy do Pekinu

Polskie Linie Lotnicze LOT od piątku do 9 lutego zawieszają rejsy do Pekinu z powodu panującej epidemii koronawirusa. Spółka poinformowała też, że w piątek samolot PLL LOT wyleci z Warszawy do Pekinu, by przywieźć do Polski załogę LOT-u pozostającą w Chinach oraz pasażerów z Polski i Unii Europejskiej, którzy zdecydują się wrócić.

„Są trzy scenariusze rozprzestrzeniania koronawirusa”. Jeden to pandemia

Teoretycznie są możliwe trzy scenariusze rozprzestrzeniania się koronawirusa wykrytego w Wuhanie – uważa konsultant krajowy w dziedzinie chorób...

zobacz więcej

„W związku z ogłoszonym przez Międzynarodową Organizację Zdrowia (WHO) komunikatem dotyczącym rozprzestrzeniania się koronawirusa 2019-nCoV i po konsultacji z Ministerstwem Zdrowia i sztabem działającym przy Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, zarząd Polskich Linii Lotniczych LOT podjął decyzję o tymczasowym zawieszeniu rejsów do Pekinu do 9 lutego br. Decyzja ta jest podyktowana szczególną troską o zapewnienie pełnego bezpieczeństwa pasażerom i członkom załogi LOT-u"– napisał w komunikacie LOT

Coraz więcej linii lotniczych zawiesza swoje połączenia z kontynetalnymi Chinami. British Airways całkowicie wstrzymało loty do końca lutego.

Do 9 lutego na razie zawieszono połączenia Lufthansy. O połowę zredukowano liczbę lotów amerykańskiej linii Delta. Podobne decyzje podejmują też linie azjatyckie.

Do 25 marca obowiązuje zakaz lądowania samolotów z Chin na lotniskach w Izraelu. O połowę zredukowana ma zostać liczba połączeń pomiędzy miastami kontynentalnych Chin i Hongkongiem.

Na wstrzymanie ruchu lotniczego z Chinami zdecydowały się też Włochy, gdy wykryto w tym kraju dwa pierwsze przypadki koronawirusa.

źródło:
Zobacz więcej