RAPORT:

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Morderca Kristiny z Mrowin był poczytalny. „Nie stwierdzono zaburzeń preferencji seksualnych”

A. przyznał się do zarzucanych mu czynów (fot. arch.PAP/Maciej Kulczyński)
A. przyznał się do zarzucanych mu czynów (fot. arch.PAP/Maciej Kulczyński)

22-letni Jakub A., podejrzany o zabójstwo w czerwcu zeszłego roku 10-letniej Kristiny z Mrowin, był w chwili popełnienia czynu w pełni poczytalny; nie stwierdzono również u mężczyzny zaburzeń preferencji seksualnych – to główne wnioski z opinii biegłych psychiatrów badających na zlecenie prokuratury.

Morderstwo Kristiny w Mrowinach: sąd przedłużył areszt Jakubowi A.

22-letni Jakub A., podejrzany o zabójstwo w czerwcu tego roku 10-latki z Mrowin (Dolnośląskie), spędzi w areszcie kolejne trzy miesiące –...

zobacz więcej

O wnioskach z opinii biegłych psychiatrów poinformował rzecznik Prokuratury Okręgowej w Świdnicy prok. Tomasz Orepuk.

– Biegli psychiatrzy w wydanej opinii stwierdzili, że Jakub A. zarówno w chwili popełnienia czynów, jak i teraz, był i jest w pełni poczytalny. Nie stwierdzono też u Jakuba A. zaburzeń preferencji seksualnych – powiedział prokurator Orepuk.

22-letni Jakub A. został zatrzymany 16 czerwca zeszłego roku. Usłyszał zarzut zabójstwa ze szczególnym okrucieństwem – z motywacji zasługującej na szczególne potępienie, ze znieważeniem zwłok – oraz zarzut podżegania wcześniej innej osoby do udziału w zabójstwie.

10-letnia Kristina 13 czerwca ok. godz. 13 wyszła ze szkoły w centrum wsi Mrowiny, gdzie mieszkała; od domu dzielił ją kilometr. Ostatni raz była widziana 200 metrów od domu. Jej ciało znaleziono tego samego dnia w lesie – 6 km od Mrowin. Prokuratura poinformowała, że przyczyną śmierci 10-latki były liczne rany kłute klatki piersiowej i szyi.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej