RAPORT

Tusk kontra Tusk

Twoje Info: Polacy są na statku zatrzymanym z powodu podejrzenia koronawirusa

Na statku znajdują się prawdopodobnie Polacy (fot. PAP/EPA/MASSIMO PERCOSSI)
Na statku znajdują się prawdopodobnie Polacy (fot. PAP/EPA/MASSIMO PERCOSSI)

Na numer interwencyjny TWOJE INFO otrzymaliśmy informację, że na włoskim statku wycieczkowym z 6 tysiącami pasażerów na pokładzie, który został zatrzymany w porcie Civitavecchia 70 kilometrów od Rzymu znajdują się Polacy. Statek został zatrzymany z powodu złego samopoczucia jednej z pasażerek, która przyleciała z Hong Kongu do Mediolanu i wraz z mężem wsiadła na statek.

Nastolatek wypadł z wyciągu krzesełkowego

14-letni chłopiec spadł z wyciągu krzesełkowego na stoku narciarskim w Zwardoniu. Po upadku był przytomny – przekazała portalowi tvp.info oficer...

zobacz więcej

Pierwsze badania przeprowadzone w Rzymie wykluczają obecność koronawirusa u dwojga pasażerów z Chin. Statek został zablokowany w porcie, a pasażerom zabroniono opuszczania pokładu, gdy okazało się, że para z Hongkongu ma gorączkę.

Oboje zostali umieszczeni w izolatce na statku, a pobrane od nich próbki wysłano do zbadania w szpitalu zakaźnym w Rzymie.

Na statku narastają protesty z powodu przedłużającego się oczekiwania na wyjaśnienie sytuacji - informują media. Nie mogą z niego zejść także ci pasażerowie, którzy już zakończyli rejs. To około 1,1 tys. osób.

Pasażerowie z Chin wsiedli kilka dni wcześniej, w Savonie w Ligurii, po przylocie do Mediolanu.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej