Wybory 2020

Jak głosować w specjalnym reżimie sanitarnym [PORADNIK]

Miliardowe straty Deutsche Bank. To już piąty rok z rzędu

Akcje niemieckiego Deutsche Bank spadły w ciągu ostatnich dziesięciu lat o 82 proc. (fot. Sean Gallup/Getty Images)

Największy niemiecki bank Deutsche Bank odnotował w zeszłym roku 5,7 mld euro strat netto. Analitycy podkreślają, że jest to piąta z kolei roczna strata. Prezes Deutsche Banku Christian Swing zapewnił, że sytuacja banku ulega stabilizacji mimo złych wyników finansowych.

Niemieckie koncerny tną zatrudnienie. Eksperci: nie czas na panikę

Niemieckie koncerny tną zatrudnienie, co można odczytać jako zapowiedź recesji. Ekonomiści w Niemczech odradzają jednak popadanie w panikę –...

zobacz więcej

Deutsche Bank opublikował raport, z którego wynika, że na całkowitą stratę banku w 2019 r. złożyły się m.in. miliardowe koszty wydane na restrukturyzację oraz koszty związane z odpisami z tytułu utraty wartości firmy.

Prezes banku powiedział, że nowa strategia działania, wdrożona ponad dwa lata temu, już wkrótce zapewni stabilizację banku.

Zapewnił, że bank „będzie utrzymywać surową dyscyplinę, aby do 2022 r. obniżyć koszty do 17 mld euro”. Dodał, że mają „szczegółowe plany, jak to zrobić”.

W ramach oszczędności do 2022 r. Deutsche Bank zamierza zlikwidować na całym świecie 18 tys. miejsc pracy. Pod koniec zeszłego roku ten niemiecki bank zatrudniał we wszystkich filiach ponad 87 tys. osób.

Akcje niemieckiego Deutsche Bank spadły w ciągu ostatnich dziesięciu lat o 82 proc. Tylko od 2015 r. bank odnotował łączne straty na ponad 15 mld euro.

źródło:
Zobacz więcej