RAPORT

Imigranci na granicy z Białorusią

Minister zdrowia: Kupiliśmy testy na koronawirusa, będą w Polsce dziś lub jutro

– To jest nowy wirus. Po poznaniu jego składu firmy zaczęły produkować testy. Zakupiliśmy je, właśnie dochodzą. Będą w Polsce dzisiaj lub jutro – powiedział w programie „Kwadrans polityczny” prof. Łukasz Szumowski, minister zdrowia.

Drugi pacjent z podejrzeniem koronowirusa w Łodzi

Do szpitala im. Biegańskiego w Łodzi trafił 28-letni Polak, który wrócił z chińskiego Wuhan. Mężczyznę zaniepokoiły objawy grypy. Miał podwyższoną...

zobacz więcej

Szef resortu zdrowia ocenił w TVP 1, że korona wirus wcześniej czy później dotrze do Polski. – Jesteśmy przygotowani – zapewnił. Dodał, że osoby, które miały takie podejrzenie zakażeniem wychodzą do domów, są zdrowie.

Pros. Szumowski pytany o testy na koronawirusy wyjaśnił, że są tworzone przez firmy farmaceutyczne. – Bo to jest nowy wirus. Po poznaniu jego składu firmy zaczęły produkować testy. Zakupiliśmy je. Właśnie dochodzą. Będą w Polsce dzisiaj lub jutro – wyjaśnił.

Minister uspokajał, że epidemia jest ograniczona do prowincji, w której się pojawił wirus. – To nie jest pandemia, nie jest nawet epidemia, która obejmuje całe Chiny – mówił Szumowski i wskazał, że mamy dotąd pojedyncze przypadki w Europie, Ameryce czy innych krajach Azji.

– Większość chorych znajduje się w Wuhan – powiedział i podkreślił, że znacznie większym problemem dla Polski jest grypa.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej