RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Narkosamolot wylądował na autostradzie. Służby przejęły setki kilogramów kokainy

Żołnierze skonfiskowali samolot należący do kartelu (fot. Secretary of National Defense)

Ponad 600 kg kokainy i trzy sztuki długiej broni przejęli meksykańscy żołnierze w samolocie, który wylądował na austradzie w stanie Quintana Roo. Doszło do strzelaniny z gangsterami.

„Tuż po rozpoczęciu meczu wyjęli broń i zaczęli strzelać”. Zginęło kilkanaście osób

Władze meksykańskiego więzienia w mieście Cieneguillas postanowiły zorganizować osadzonym w nim więźniom towarzyski mecz w piłkę nożną. Spotkanie...

zobacz więcej

Do incydentu doszło w poniedziałek rano nieopodal miasta Nuevo Israel. Dwusilnikowa cessna wylądowała na autostradzie i po chwili na miejscu pojawili się żołnierze.

Osoby znajdujące się w samolocie otworzyły ogień i jeden z mundurowych poniósł śmierć, zaś trzech zostało rannych. Mimo to udało się aresztować dwóch członków kartelu. Skonfiskowano 600 kg kokainy i trzy sztuki długiej broni. Zajęto także samolot.

Narkotyki było schowane w 26 paczkach ważących od 30 do 40 kg. Wartość przejętej kontrabandy to około 150 mln pesos (około 8 mln dolarów).

Gubernator stanu Quintana Roo Carlos Joaquín González pochwalił poświęcenie żołnierzy. „Podziwiam odwagę moich partnerów z meksykańskiej armii, którzy dbają o bezpieczeństwo obywateli” – napisał na Twitterze.

źródło:
Zobacz więcej