Akcja CBA w szpitalu. W tle przetargi

Funkcjonariusze poprosili o dokumenty dotyczące przetargów (fot. CBA)

Agenci CBA pojawili się w szpitalu św. Barbary w Sosnowcu. Przyszli po dokumenty związane z przetargami ogłaszanymi przez te placówkę.

CBA w Mazowieckim Urzędzie Wojewódzkim w Warszawie

Funkcjonariusze warszawskiej delegatury Centralnego Biura Antykorupcyjnego zabezpieczają dokumentację w Mazowieckim Urzędzie Wojewódzkim w...

zobacz więcej

Informację o prowadzonych w szpitalu „czynnościach analityczno-informacyjnych” potwierdził naczelnik wydziału komunikacji społecznej CBA Temistokles Brodowski.

– Dotyczą one szeroko rozumianych przetargów, realizowanych przez szpital – wyjaśnił. Biuro nie zdradza bliższych szczegółów, zaznacza, że w szpitalu nie jest prowadzona żadna „kontrola”.

Według nieoficjalnych informacji, agenci CBA z Katowic pojawili się w placówce z prośbą o przekazanie dokumentów związanych z przetargami. Od wyników ich analizy będą zależały ewentualne dalsze czynności. Po otrzymaniu dokumentów funkcjonariusze CBA opuścili szpital.

Wojewódzki Szpital Specjalistyczny nr 5 im św. Barbary w Sosnowcu, zwany dawniej szpitalem górniczym, to jedna z największych tego typu placówek ochrony zdrowia w regionie i jeden z najważniejszych elementów ratownictwa medycznego w tej części kraju. Mieści się w nim jedyne centrum urazów wielonarządowych w woj. śląskim. Szpitalem zarządza samorząd województwa.

źródło:

Zobacz więcej