Raport

#FabrykahejtuPO

Legia sprzedała bramkarza za 7 mln euro. Rekordowy transfer z ekstraklasy

Pół roku Radosław Majecki spędzi w Legii Warszwa (fot. arch.PAP/Maciej Kulczyński)

Radosław Majecki został nowym bramkarzem AS Monaco. Młody golkiper podpisał kontrakt do 2024 r. Najbliższe sześć miesięcy spędzi na wypożyczeniu w swoim dotychczasowym zespole, Legii Warszawa. Stołeczny klub zarobi co najmniej 7 mln euro.

Kamil Wilczek odchodzi z kopenhaskiego Broendby IF

Kamil Wilczek otrzymał zgodę na odejście z duńskiego Broendby IF i negocjowanie szczegółów kontraktu indywidualnego z tureckim Goeztepe SK. Oba...

zobacz więcej

Klub z Księstwa Monako (gra tam Kamil Glik) zapłacił za piłkarza Wojskowych także dodatkowe bonusy. To nowy rekord transferowy ekstraklasy. Do tej pory najwyższa sprzedaż to transfer Jana Bednarka, który odszedł z Lecha Poznań do Southampton za blisko sześć milionów euro.

20-latek będzie grał we Francji dopiero od sezonu 2020/21. Do końca obecnych rozgrywek, pozostanie w Legii, do której zostanie wypożyczony.

Radosław Majecki, za którego stołeczna ekipa, poza podstawową kwotą, otrzyma również ponad milion euro zapisanego w bonusach i 10 proc. od kwoty następnego transferu. W pierwszej drużynie Legii rozegrał dotychczas 45 meczów, puścił 36 goli, a 22 razy zachowywał czyste konto.

źródło:
Zobacz więcej