RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Starcia w Paryżu. Policja użyła pałek i gazu łzawiącego przeciw strażakom [WIDEO]

W Paryżu doszło do gwałtownych starć w trakcie manifestacji strażaków domagających się zmiany statusu ich zawodu. Przeciwko protestującym użyto m.in. gazów łzawiących i armatki wodnej.

„Za Macrona ginie Republika”. Żandarmeria pacyfikuje prawników w sądzie. Unia nie reaguje

W piątek media społecznościowe obiegły filmiki przedstawiające brutalną interwencję francuskiej żandarmerii w paryskim sądzie apelacyjnym. Doszło...

zobacz więcej

Manifestujący strażacy przez jakiś czas blokowali ruch na obwodnicy okrążającej stolicę. Doszło do starć z policją, która użyła pałek, armatki wodnej i gazów łzawiących.

Strażacy domagają się uznania ich zawodu za niebezpieczny, a tym samym podwyżek o 200 euro wynagrodzeń zamrożonych 25 lat temu.

Niektórzy uczestnicy demonstracji podpalali się w geście mającym symbolizować zagrożenie życia, jakie niesie wykonywany przez nich zawód.

W trakcie starć protestujący próbowali uszkodzić barierki, którymi policja odgrodziła niektóre ulice miasta.

PE odrzucił wniosek ws. debaty o praworządności we Francji

Parlament Europejski w Strasburgu odrzucił wniosek Europejskich Konserwatystów i Reformatorów, grupy do której należy Prawo i Sprawiedliwość, w...

zobacz więcej

Jeden ze strażaków powiedział, że co najmniej raz jego koledzy byli podczas manifestacji atakowani, a on sam zgłosił skargę do sądu trzy razy. Jak mówił, są obrzucani wyzwiskami nawet wtedy, gdy niosą pomoc.

Strażacy cieszą się zasłużonym uznaniem we Francji ze względu na swój profesjonalizm. Wielu chorych w nagłych wypadkach nie dzwoni po pogotowie, lecz prosi o pomoc strażaków. Są szybcy, znakomicie wyszkoleni, znacznie sprawniejsi w działaniu od pogotowia.

źródło:
Zobacz więcej