RAPORT

DEBATA W PARLAMENCIE EUROPEJSKIM PO WYROKU TK

Gangsterzy stracili narkotyki, papierosy i broń

Funkcjonariusze CBŚP i KAS z Białegostoku zatrzymali czterech członków gangu z Mławy, parającego się handlem szeroko pojętymi używkami. Pod Sochaczewem służby przejęły ponad 21 kg amfetaminy i 3 kg marihuany, zaś w okolicach Mławy zabezpieczyły 1,2 mln sztuk nielegalnych papierosów. Gangsterzy stracili ponadto pistolet oraz pistolet maszynowy. Śledztwo w sprawie rozpracowywanej grupy prowadzi Prokuratura Okręgowa w Płocku.

Gang chrzcicieli paliwa rozbity. Budżet stracił na jego działalności dziesiątki milionów

Ponad 250 funkcjonariuszy Centralnego Biura Śledczego Policji oraz Krajowej Administracji Skarbowej wzięło udział w obławie na gang zajmujący się...

zobacz więcej

Z informacji operacyjnych CBŚP i KAS wynikało, że na terenie Mazowsza działa gang, który handluje narkotykami i nielegalnymi papierosami. Prawdopodobnie klientami przestępców wywodzących się Mławy były grupy przestępcze z centralnej i wschodniej Polski.

W ubiegłym tygodniu funkcjonariusze obu służb namierzyli magazyny rozpracowywanej ekipy. W tym samym czasie wkroczyli do kilku domów, mieszkań i lokali na terenie Mazowsza, zatrzymując czterech członków gangu.

W okolicach Mławy, skąd wywodzi się trzech ujętych przestępców, funkcjonariusze znaleźli 1,2 mln nielegalnych papierosów o wartości detalicznej blisko pół miliona złotych. W domu czwartego z gangsterów, pod Sochaczewem, znaleziono około 25 kg narkotyków (w tym 21 kg amfetaminy i 3 kg marihuany) oraz 15 litrów środków chemicznych. W detalu taka ilość substancji odurzających jest warta ponad 2 mln zł. Przestępcy stracili także pistolet z tłumikiem i pistolet maszynowy wraz z amunicją.

W Prokuraturze Okręgowej w Płocku zatrzymani usłyszeli zarzuty między innymi udziału w zorganizowanej grupie przestępczej o charakterze zbrojnym, posiadania bez zezwolenia broni palnej, posiadania znacznej ilości środków odurzających i substancji psychotropowych oraz nielegalnego obrotu wyrobami tytoniowymi. Podejrzanym grożą wyroki od 8 do 10 lat więzienia.

Broń znaleziona przez funkcjonariuszy (fot. CBŚP, KAS)
Broń znaleziona przez funkcjonariuszy (fot. CBŚP, KAS)

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej