RAPORT

Tusk kontra Tusk

Tolerancja według TVN: przedtem kpili z osób z nerwicami, teraz z Azjatów

Koreański piosenkarz został uznany za najprzystojniejszego mężczyznę na świecie (fot. Jeff Kravitz/FilmMagic for iHeartMedia)
Koreański piosenkarz został uznany za najprzystojniejszego mężczyznę na świecie (fot. Jeff Kravitz/FilmMagic for iHeartMedia)

Kpiący materiał na temat koreańskich wykonawców muzyki młodzieżowej, Jungkooka i Junga Ho-seoka wyemitowano w programie „Dzień Dobry TVN”. Prowadzących rozśmieszył fakt, że jeden z piosenkarzy został uznany za najprzystojniejszego mężczyznę na świecie. Internauci, którzy komentują wydarzenie pod hasztagiem #dziendobrytvnisoverparty (impreza na pożegnanie „Dzień Dobry TVN”) wskazują na łamanie zasad etyki dziennikarskiej i przypominają wcześniejsze podobne sytuacje.

Dziennikarzy TVN-u rozśmieszyło nie tylko zwycięstwo Jungkooka w rankingu, ale nawet samo jego nazwisko. W programie wyemitowano sondę uliczną, w której zdjęcie innego koreańskiego piosenkarza, Junga Ho-seoka, pokazywano głównie seniorom. Było prawdopodobne, że pytani nie znają wykonawcy.

Dziennikarz Wojciech Mucha ocenił materiał jako „megaksenofobiczny”.

Internautów wpisujących komentarze pod hasztagiem #dziendobrytvnisoverparty oburzyło m. in. stwierdzenie dziennikarzy, że „nic im to nazwisko nie mówi”.

Przypomniano, że nie jest to pierwsza wpadka tego typu na koncie TVN.

Że w stacji pracuje znany z podobnych występów Filip Chajzer... ...który m. in. wyśmiewał się z ludzi cierpiących na ataki paniki.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej