RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Koronawirus w Japonii. Zachorowała osoba, która nigdy nie była w Wuhan

Łącznie w Japonii odnotowano dotychczas sześć przypadków zarażenia koronawirusem (fot. PAP/EPA/DIEGO AZUBEL)
Łącznie w Japonii odnotowano dotychczas sześć przypadków zarażenia koronawirusem (fot. PAP/EPA/DIEGO AZUBEL)

Rząd Japonii potwierdził we wtorek dwa nowe przypadki zakażenia koronawirusem z chińskiego Wuhan. Jednym z zarażonych jest kierowca, który nigdy nie był w mieście, gdzie wybuchła epidemia – podała we wtorek japońska agencja Kyodo.

Główny Inspektor Sanitarny: W Polsce jeszcze nie ma koronawirusa [WIDEO]

Główny Inspektor Sanitarny Jarosław Pinkas zapewnił w TVP1, że premier Mateusz Morawiecki jest na bieżąco informowany o sytuacji związanej z...

zobacz więcej

Przypadek kierowcy autokaru wycieczkowego jest pierwszym wykrytym w Japonii zarażeniem niezwiązanym z niedawną podróżą do Chin – podkreśla Kyodo.

60-letni mężczyzna prowadził wcześniej w styczniu autokar, którym poruszały się dwie grupy chińskich turystów z Wuhan – zaznaczył minister zdrowia, pracy i opieki społecznej Katsunobu Kato.

Łącznie w Japonii odnotowano dotychczas sześć przypadków zarażenia koronawirusem. Podejrzewa się, że wirus pojawił się pod koniec 2019 roku na targu w Wuhan, na którym nielegalnie handlowano dzikimi zwierzętami.

Wirus z Wuhan wywołuje zapalenie płuc, które może być śmiertelne. Na razie nie jest jasne, jak łatwo rozprzestrzenia się pomiędzy ludźmi ani jak bardzo jest dla nich groźny.

Według wtorkowych danych oficjalnych w Chinach wirus zabił już 106 osób, a zarażenie potwierdzono u ponad 4,5 tys. osób. Prawie tysiąc przypadków określono jako ciężkie.

Niewielką liczbę zakażeń odnotowano również w innych krajach, ale dotychczas nie pojawiły się doniesienia o zgonach poza Chinami kontynentalnymi.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej