Przedsiębiorcy na spotkaniu z Kidawą-Błońską. „Prości ludzie nie rozumieją tego, co my” [WIDEO]

Kandydatka PO na prezydenta Małgorzata Kidawa-Błońska gościła w niedzielę na Pomorzu Zachodnim, gdzie odwiedziła trzy miejscowości: Szczecinek, Białogard i Kołobrzeg. Podczas swojego pobytu spotkała się m.in. z przedsiębiorcami i przedstawicielami organizacji pozarządowych.

„Polacy zaczęli masowo pracować na Wyspach”. Kidawa-Błońska o przyczynach brexitu

– Nie zakłamujmy. Przyczyną brexitu było także to, że Polacy zaczęli masowo pracować w Wielkiej Brytanii – mówiła w 2017 r. aktualna kandydatka PO...

zobacz więcej

Polityk spotkała się z białogardzkimi przedsiębiorcami i samorządowcami w nowo otwartej kawiarni Modna Cafe na Placu Wolności. Towarzyszył jej europoseł PO Bartosz Arłukowicz. Podczas rozmowy poruszono m.in. kwestie związane z gospodarką i edukacją.

W pewnym momencie jedna z obecnych na spotkaniu wspomniała o „prostych ludziach”, którzy – jej zdaniem – niczego nie rozumieją.

– My dzisiaj wszyscy, którzy są tutaj, rozumiemy te zmiany. Rozumiemy, że wszystko drożeje, że prąd drożeje, że my musimy wszystko podnieść. My to rozumiemy, ale tego nie rozumieją ludzie prości – stwierdziła.

Dalej powiedziała, że „trzeba się zastanowić, jak do nich dotrzeć”, ponieważ będą oni stanowić poważny elektorat. Następnie wymieniła cechy, które według niej charakteryzują „ludzi prostych”.

– Oni żyją dniem dzisiejszym. Ta mentalność ich jest żadna, dla mnie jest po prostu żadna – oceniła. W reakcji na jej wypowiedź Arłukowicz zaznaczył, że trzeba budować wspólnotę i nie można nikogo wykluczać. – Ja się zgadzam z panią, że ludzie przychodząc do was nie rozumieją, że wy podnosicie ceny, dlatego że poszły opłaty, podatki, koszty funkcjonowania. Oni tego nie rozumieją. Uważają, że wy podnosicie, żeby mieć większy zysk. Jest tak trochę, jak pani mówi, tych prostych ludzi – odparła z kolei Kidawa-Błońska.

– Świadomi ludzie – każdy prowadzi jakąś działalność, prowadzi własne rachunki w domu. I każdy z nas widzi, że idąc do sklepu do tego koszyka za te same pieniądze wkładamy mniej rzeczy – dodała.

źródło:
Zobacz więcej