Kamiński prosi Ziobrę o upublicznienie materiałów dotyczących „willi Kwaśniewskich”

Minister Koordynator Służb Specjalnych Mariusz Kamiński (fot. PAP/Mateusz Marek)

Minister Koordynator Służb Specjalnych Mariusz Kamiński zwrócił się do Prokuratora Generalnego Zbigniewa Ziobro o przekazanie opinii publicznej materiałów zgromadzonych w śledztwie dotyczącym „willi Kwaśniewskich” w Kazimierzu Dolnym – poinformował Stanisław Żaryn, rzecznik Ministra Koordynatora Służb Specjalnych.

Sprawa „agenta Tomka”: prokuratura wszczęła kolejne śledztwo. Chodzi o fałszywe zeznania

Prokuratura Regionalna w Katowicach wyłączyła materiał dowodowy i wszczęła postępowanie dotyczące składania przez świadka Tomasza Kaczmarka...

zobacz więcej

W oświadczeniu opublikowanym przez Żaryna podkreślono, że „wersja wydarzeń przedstawiana obecnie w mediach przez Tomasza Kaczmarka jest nieprawdziwa, a złożone przez niego w grudniu 2019 r. zeznania są fałszywe. Są one sprzeczne nie tylko z wcześniejszymi zeznaniami składanymi pod groźbą odpowiedzialności karnej w prokuraturze oraz przed sądem, ale także z wielokrotnie prezentowaną przez niego publicznie wersją wydarzeń”.

Przypomniano, że w listopadzie 2019 r. Tomaszowi Kaczmarkowi prokuratura postawiła szereg zarzutów karnych dotyczących „wielomilionowych oszustw finansowych w tzw. aferze stowarzyszenia Helper”.

„W opinii Ministra Koordynatora zmiana zeznań Tomasza Kaczmarka w sprawie „willi Kwaśniewskich” jest podyktowana sytuacją procesową byłego funkcjonariusza, który liczył na zapewnienie mu parasola ochronnego. Parasola takiego nie otrzymał i nie otrzyma nikt, kto sprzeniewierzył publiczne pieniądze” – napisano w oświadczeniu podpisanym przez Stanisława Żaryna, rzecznika Ministra Koordynatora Służb Specjalnych. Informacje o prośbie Kamińskiego podał także wiceszef MSWiA Maciej Wąsik.

źródło:
Zobacz więcej