Ciężarówka „German Death Camps” już dwa lata na drogach USA

Organizatorzy akcji chcą w ten sposób edukować Amerykanów o Holokauście (fot. yt/germandeathcamps.us)

Od dwóch lat amerykańskie szosy przemierza ciężarówka z napisem „German Death Camps” (pol. „Niemieckie obozy śmierci”). Organizatorzy akcji chcą w ten sposób edukować Amerykanów o Holokauście.

Historyk o Auschwitz: Nie dopilnowaliśmy, żeby przekaz był właściwy

– Myślę, że przez długi czas nie dopilnowaliśmy tego, żeby przekaz był właściwy. Dzisiaj wśród kłamstw oświęcimskich pojawia się także to, że w...

zobacz więcej

Przez dwa laty ciężarówka „przemierzyła 20 stanów i przejechała setki tysięcy kilometrów” - informują organizatorzy kampanii. Pojazd był m.in. w Nowym Jorku, Chicago oraz Miami.

Na ciężarówce napisano w języku angielskim „wojskowe reparacje dla Polski”, „niemieckie obozy śmierci” i „niemieckie, nie nazistowskie”. Znajduje się na niej też apel, by „nie mylić mordercy z ofiarą”.

– W związku ze zintensyfikowaną kampanią zniesławiającą Polskę i polski naród, która trwa od kilku dekad, a ostatnio przybrała na silę, wyszliśmy oszczerstwom naprzeciw – głosi lektor w filmie organizatorów podsumowującym dwa lata akcji i zamieszonym na serwisie YouTube w ubiegłym tygodniu.

– Nigdy nie wolno dopuścić do tego, by Niemcy, architekci oraz sprawcy Holokaustu, byli myleni z ofiarami – dodaje.

Organizatorzy akcji zapraszają do pobierania grafiki ze strony www.germandeathcamps.us i zamieszczania jej na swoim samochodzie.

źródło:

Zobacz więcej