RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Mężczyzna w stroju pandy zatrzymany na Krupówkach. Zaczepiał turystów

Zakopiańska policja opublikowała informacje o zdarzeniu w mediach społecznościowych (fot. Shutterstock/Tomasz Guzowski)

Policjanci zatrzymali na Krupówkach w Zakopanem młodego mężczyznę, który w przebraniu pandy zachowywał się natarczywie wobec turystów i natrętnie zachęcał do robienia sobie z nim zdjęć.

Turyści z Kuwejtu rozrabiali w Zakopanem. Interweniowała policja

Dwa radiowozy interweniowały w ośrodku wypoczynkowym na zakopiańskiej Pardałówce. Właściciele ośrodka mieli problem z grupą turystów z Kuwejtu.

zobacz więcej

– Agresor w przebraniu natarczywie zaczepiał przechodniów, turystów, a nawet dzieci, oczekując napiwków za wspólne zdjęcie. Mężczyzna został zatrzymany. Teraz śledczy zdecydują, czy i jakie zarzuty może usłyszeć – poinformował rzecznik zakopiańskiej policji Roman Wieczorek.

Do zatrzymania „agresywnej pandy” na Krupówkach doszło w sobotę w dniu Pucharu Świata w skokach narciarskich. Zakopiańska policja opublikowała informacje o zdarzeniu w mediach społecznościowych.

– Teraz zbieramy informacje od osób, które po publikacji w mediach społecznościowych zgłaszają się do nas, i analizujemy, czy informacje przekazane od potencjalnych pokrzywdzonych wyczerpują znamiona przestępstwa lub wykroczenia. Jeżeli tak będzie, to znamy tożsamość „pandy” i wiemy, gdzie przebywa, i usłyszy stosowne zarzuty – dodał Wieczorek.

Rzecznik dodał, że mężczyzna był bardzo pobudzony i agresywny podczas zatrzymania, dlatego został usunięty z popularnego deptaka, pełnego turystów i kibiców, w tym dzieci, które nie powinny patrzeć na taką sytuację.

Krupówki są objęte przepisami o tzw. parku kulturowym, które zakazują m. in. pozowania przebierańcom do zdjęć.

źródło:
Zobacz więcej